Jēkabpils Kultūras pārvalde iegūst finansējumu projektam “Es Tevi izstāstīšu”

25.01 - 29.12

Jēkabpils Kultūras pārvalde ieguvusi 9000 eiro lielu finansējumu Valsts Kultūrkapitāla fonda izsludinātajā mērķprogrammas “Latvijai 100” konkursā audiovizuāla projekta “Es Tevi izstāstīšu” realizēšanai.

No 2019. gada 18. līdz 20. novembrim Domes ēkā Brīvības ielā kļūs par audiovizuālu mūsdienīgu pilsētas objektu, kas būs dāvana ikvienam Latvijas 101. dzimšanas dienā.  “Es Tevi izstāstīšu” būs uz vēsturiskiem faktiem balstīts audiovizuāls stāstījums par notikumiem caur vienas no vecākajām mājām Jēkabpilī, tagadējās Domes ēkas, dzīvesstāstu. Par piedzīvoto un likteņa pavērsieniem 100 gadu garumā Jēkabpilī un Latvijā – sākot ar Brīvības cīņām un pretošanās kustību aktivizēšanos, periodu pēc 2. pasaules kara, noslēdzot ar Baltijas ceļu.  Šis stāsts atspoguļos ēkas “dzīves pieredzi” – Latvijas tautas, īpaši jēkabpiliešu, ceļu līdz valsts neatkarībai.

Projekta mērķis ir apzināt un veicināt piederības sajūtu Latvijai, aktualizēt Latvijas un Jēkabpils vēsturi un izpratni par vēsturiskajiem notikumiem.  

Ēka, kas atrodas uz vecākās ielas pilsētā – Brīvības ielas -, celta 1880. gadā, ir valsts nozīmes kultūrpiemineklis. Vēstures arhīva materiāli apstiprina, ka aktīvākā darbība šajā ēkā norisinājusies no Otrā pasaules kara perioda. Līdz valsts neatkarības atgūšanai, līdzīgi kā cilvēka mūžā, to ir skārušas neskaitāmas pārmaiņas – šajā namā ir pieņemti dažādi lēmumi, izšķirti likteņi, gūtas zināšanas, piedzīvotas sāpes un atgūts spēks.

Projekts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu.

Atpakaļ