Jēkabpils Kultūras pārvalde saņēmusi finansējumu diviem projektiem

24.04 - 24.02

Jēkabpils Kultūras pārvalde saņēmusi 3645 eiro lielu finansējumu diviem iesniegtajiem projektiem šī gada Latvijas Valsts mežu atbalstītajā Zemgales Kultūras programmā. Programmas mērķis ir sekmēt Zemgales specifisko kultūras vērtību saglabāšanu, popularizēšanu, attīstību un pieejamību sabiedrībai, organizējot projektu konkursus kultūras projektu atbalstam reģionā.

Finansējums 1775 eiro apmērā piešķirts projektam “Amatierteātru festivāls “Laipa X””. “Laipa” ir tradicionāls un ilggadējs amatierteātru festivāls, kas notiek Jēkabpilī kopš 1999. gada un ir iemantojis popularitāti gan amatierteātru trupu, gan skatītāju – jēkabpiliešu un pilsētas viesu vidū. Šogad festivālam jubilejas gads – tas Jēkabpils Tautas namā notiks jau desmito reizi.

Projekta mērķis ir uzturēt un popularizēt amatierteātru kustību Latvijā un Zemgales reģionā, saglabājot amatierteātru radīto nemateriālo kultūrvēsturisko mantojumu un tālāku attīstību. Sekmēt un atbalstīt jaunrades procesus un to māksliniecisko kvalitāti.

Latvijas Valsts mežu atbalstītā Zemgales Kultūras programma piešķīrusi finansējumu 1870 eiro apmērā arī projektam Dzejas dienas “Klasika ienāk klasiski” Jēkabpilī”. Dzejas dienu laikā Jēkabpilī viesosies dzejnieki un dziesminieki, notiks dzejas slams, akcijas “Sirds uz trotuāra” un “Pastaiga ar dzeju”, stāstnieku tikšanās, kursēs “Dzejas busiņš”. Dzeja atkal “iznāks” pilsētā.

Projekta ilgtermiņa mērķis ir bagātināt un dažādot Jēkabpils kultūras dzīvi, saglabājot un attīstot Dzejas dienu tradīciju Jēkabpilī, nodrošināt augsta līmeņa pasākumus Jēkabpils iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

 

        

 

Informāciju sagatavoja

Jēkabpils pilsētas pašvaldības

Jēkabpils Kultūras pārvaldes

Projektu koordinatore

Santa Vucāne

santa.vucane@jkp.lv, 29724382

 

Atpakaļ