Jēkabpils Kultūras pārvalde saņēmusi finansējumu projektiem “VIII Operas dienas Jēkabpilī” un “EKO Dzeja”

29.04 - 14.09

Šī gada “Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā Zemgales Kultūras programma” projektu konkursā  Jēkabpils Kultūras pārvalde saņēmusi atbalstu diviem projektiem. “VIII Operas dienas Jēkabpilī” projekta realizācijai saņemts atbalsts 5 000 euro apmērā, dzejas dienu festivāla “EKO Dzeja” – 2 000 euro.

Lai veicinātu profesionālās mākslas pieejamību Zemgales reģionā, īpaši no centriem attālajās teritorijās, Jēkabpils Kultūras pārvalde (turpmāk JKP) no 2019. gada 18. līdz 21.jūlijam organizēs VIII Jēkabpils Operas dienas Jēkabpilī. Šogad Jēkabpils Operas dienas atgriezīsies Krustpils Brīvdabas estrādē un tās nozīmīgākais notikums būs Klaipēdas Valsts muzikālā teātra operas iestudējums “Parīzes Dievmātes Katedrāle”.

No šī gada 10. līdz 14. septembrim Jēkabpilī tiks organizēts ilggadējais dzejas dienu festivāls ar tēmu “EKO Dzeja”. Projekta mērķis ir bagātināt un dažādot Jēkabpils kultūras dzīvi, saglabājot un attīstot Dzejas dienu tradīciju Jēkabpilī, nodrošināt augsta līmeņa pasākumus Jēkabpils iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Šogad Dzejas dienu festivālā Jēkabpilī taps unikāls objekts “Dzejas siltumnīca”, kas būs festivāla centrālā mājvieta. Ar dažādām aktivitātēm festivāla laikā simboliski tiks iestādīta, audzēta, ravēta, novākta un izgaršota dzeja bez piesārņojumiem. Dzeja, kas rada dvēseles un sirds ekoloģiju. Ar atšķirīgo un netipisko literatūras festivāla pasākumu formātu projekts veicinās vietējās sabiedrības atvērtību radošiem kultūras notikumiem, kā arī līdzdarbošanos kultūras, īpaši literatūras norisēs.

 

.

Atpakaļ