Jēkabpils mākslas skolas audzēkņu un pedagogu darbu IZSTĀDE “Renesanse”

09.05 - 30.06

Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē no 9. maija līdz 30. jūnijam būs skatāma Jēkabpils Mākslas skolas 25 gadu jubilejas izstāde “Renesanse”. Izstāde tapusi, domājot par dižo atdzimšanas laikmetu un cerot uz Latvijas un Jēkabpils kultūras dzīves atjaunotni.

2017./2018. mācību gadā Jēkabpils Mākslas skolas audzēkņi pastiprināti pievērsās Renesanses perioda mākslas dižo meistaru studijām, pētot tēlniecību, glezniecību, arhitektūru, grafiku, tērpus, mēbeles un ornamentus. Dažādu klašu skolnieki veidoja, gleznoja, zīmēja, fotografēja, strādāja grafikas un datorgrafikas tehnikās, apgleznoja stiklu, izstrādājot nosacītas renesanses mākslinieku kopijas, veidojot rimeikus un mākslas darbu interpretācijas. Izstādē būs skatāma daļa no bērnu darbiem un arī daži skolotāju gleznojumi, kuros izmantoti Renesanses laika mākslas motīvi.

Izstādes atklāšana notiks 9. maijā plkst. 17.00. Tajā piedalīsies arī Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas pasniedzēja Natālija Šimanauska ar stāstījumu – prezentāciju “Mūzika un glezniecība – māsas”, būs iespēja redzēt renesanses laika deju.

Ruta Štelmahere

Jēkabpils Mākslas skolas skolotāja, bibliotekāre

Atpakaļ