Jēkabpils pilsētas svētki. “Eiropas pieccīņas” posms “Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā”

08.07 - 09.07 | plkst.12.00 - 17.00

Sestdien, 8. jūlijā, Jēkabpils pilsētas svētku ietvaros ikviens aicināts apskatīt pilsētu un piedalīties intelektuālajā spēlē Eiropas Pieccīņa par tēmu Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā, vienlaicīgi cīnoties par vērtīgām balvām.

Eiropas Pieccīņa ir veidota tā, lai būtu interesanti piedalīties gan maziem bērniem, gan senioriem, gan cilvēkiem, kas ikdienā aizraujas ar prāta spēlēm, gan tiem, kas priekšroku dod aktīvai atpūtai. Spēles ietvaros dalībniekiem pilsētvidē būs jāatrod norādītie kontrolpunkti, jāatbild uz interesantiem Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem. Arī sarežģīti temati var būt aizraujoši, tāpēc spēli veido rēbusi, testi, matemātiski aprēķini un nepieciešamība atpazīt simbolus un attēlus.

Intelektuālajā spēlē aicināts piedalīties ikviens interesents individuāli vai izveidojot komandu divu vai vairāk cilvēku sastāvā. Lai pieteiktos spēlei, jāaizpilda reģistrācijas anketa vietnē www.eiropas5cina.lv vai jāreģistrējas spēles norises dienā jebkurā no Jēkabpilī izvietotajiem kontrolpunktiem:

–          Vecpilsētas laukumā, kas būs arī centrālais spēles punkts ar iespējām iegūt pilnu informāciju un bezmaksas foto;

–          pie grāmatnīcas AISMA, Brīvības ielā 157;

–          pie Biznesa koledžas kopmītnēm, Pasta ielā 1;

–          Kena parkā iepretim autoostai;

–          pie Tirdzniecības centra Sēlija, Vienības ielā 7.

Uzvarētāji Jēkabpilī balvā saņems 700 EUR, 2. vietas ieguvēji –400 EUR, bet 3. vietas ieguvēji –300 EUR. Kopējais Eiropas Pieccīņas balvu fonds ir 10 000 EUR.

Jēkabpils tēma Dzimis Latvijā, mīlēts visā Eiropā ir veltīta Eiropas Savienības (ES) iekšējam tirgum. Kantar TNS pētījumu dati rāda, ka teju 13 gadus Latvijas iedzīvotājiem ES galvenokārt asociējas ar brīvām ceļošanas, mācību un darba iespējām. Kā pozitīvāko, ko Latvijai ir devusi pievienošanās ES, iedzīvotāji min brīvu cilvēku, preču un pakalpojumu kustību ES teritorijā. Šos procesus vēl ērtākus ir padarījusi Latvijas pievienošanās eirozonai 2014. gadā. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju pozitīvi vērtē vienoto valūtu eiro, jo nu gan plānojot ceļojumus, gan apmeklējot citas eiro zonas valstis ir vieglāk orientēties cenās, pirms ceļojuma nav jāveic valūtas maiņa, ir ērtāk un izdevīgāk iegādāties un arī pārdot preces un pakalpojumus.

Eiropas Pieccīņā iesaistījušies arī spēles vēstneši, kuri aicina apciemot Latvijas pilsētas un vairot izpratni par Eiropu, atbildot uz Latvijai un Eiropai būtiskiem jautājumiem. Spēles vēstnese Jēkabpilī ir dziedātāja Jenny May.

Pasākuma norises dienā rezultātiem varēsiet sekot līdzi tiešsaistē.

Šobrīd visi aicināti gatavoties spēlei, izzinot tēmu un izspēlējot VIRTUĀLO PIECCĪŅU interneta vietnē www.eiropas5cina.lv un iegūt vērtīgas balvas.

Eiropas Pieccīņu organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Pilna servisa pasākumu aģentūru “Pareizā ķīmija”.

Papildu informācija:

Dace Helmane, info@eiropas5cina.lv, 29110260.

Atpakaļ