Jēkabpils pilsētas svētki. KONCERTS “Ceļojums uz Diksi-lendu jeb mūžam jaunais džezs” – Kristīne PRAULIŅA

08.07.2017 - plkst.19.00 Vecpilsētas laukums

Diksilends “Sapņu komanda”:

Indriķis VEITNERS, Klarnete

Normunds PIESIS,  Trompete

Lauris AMANTOVS, Trombons

Madars KALNIŅŠ, Klavieres

Bruno PRIEKULIS, Bandžo

Andris GRUNTE,  Kontrabass

Artis ORUBS, Sitaminstrumenti

Kristīne PRAULIŅA, Vokāls

 

Filmas “Sapņu komanda 1934” skaņu celiņa veidošanai 2013. gadā tika izveidots raksturīgs 1930. gadu džeza ansambļa – diksilenda sastāvs, kurā tika pieaicināti vadošie Latvijas džeza mūziķi. Ieraksta procesā pavisam negaidīti jau no pirmajiem saspēles momentiem izveidojās jauns, brīnišķīgi un oriģināli skanošs džeza kolektīvs. Labi iesāktais tiek turpināts un kolektīvs nolēmis dot jaunu impulsu par novecojušu uzskatītā diksilenda stila mūzikai. Ir izveidota oriģināla, aizraujoša un jautra koncertprogramma, kurā, paliekot tradicionālajā diksilenda stilistikā, tiek atskaņotas ne tikai tradicionālas džeza tēmas, bet arī mūsdienu mūzika pārsteidzošās aranžijās. Kolektīvs šobrīd vienīgais Latvijā iet šādu ceļu – vecajā diksilenda formā, ievērojot žanra pamatnostādnes, ievieš jaunu, novatorisku saturu. Jaunajai programmai ir iespējamas divas vienlīdz interesantas versijas: instrumentāla un vokāli instrumentāla – kopā ar solisti Kristīni Prauliņu. Tradicionālā diksilenda repertuārs, taču tulkots latviešu valodā, noteikti padarīs šo džeza žanru vēl saprotamāku un tuvāku klausītājiem.

Filmas “Sapņu komanda 1934” skaņu celiņa veidošanai 2013. gadā tika izveidots raksturīgs 1930. gadu džeza ansambļa – diksilenda sastāvs, kurā tika pieaicināti vadošie Latvijas džeza mūziķi. Ieraksta procesā pavisam negaidīti jau no pirmajām skaņām izveidojās jauns, brīnišķīgi un oriģināli skanošs džeza kolektīvs.

Labi iesāktais tiek turpināts un kolektīvs nolēmis dot jaunu impulsu par novecojušu uzskatītā diksilenda stila mūzikai. Ir izveidota oriģināla, aizraujoša un jautra koncertprogramma, kurā, paliekot tradicionālajā diksilenda stilistikā, tiek atskaņotas ne tikai tradicionālas džeza tēmas, bet arī mūsdienu mūzika jaunās, mūsdienīgās un pārsteidzošās aranžijās. Kolektīvs šobrīd vienīgais Latvijā no līdzīgiem sastāviem iet šādu ceļu – vecajā diksilenda formā, ievērojot žanra pamatnostādnes, ievieš jaunu, novatorisku saturu.

Jaunajai programmai ir iespējamas divas vienlīdz interesantas versijas : instrumentālā un kopā ar solistu. (Šajā gadījumā – Kristīni Prauliņu). Tradicionālā diksilenda repertuārs, taču tulkots latviešu valodā, noteikti padarīs šo džeza žanru vēl saprotamāku klausītājiem.

Diksilenda “Sapņu komanda” dalībnieki:

Diksilenda vadītājs, klarnetists un saksofonists Indriķis Veitners vienlaicīgi ir arī pasniedzējs un džeza katedras vadītājs JVLMA, kā arī nodarbojas ar Latvijas džeza vēstures pētniecību.

Pianists, komponists un aranžētājs Madars Kalniņš ir labi pazīstams Latvijas džeza mūziķis, kurš arī ir pasniedzējs JVLMA džeza katedrā, veic sava solo cd ierakstu. Viens no labākajiem Latvijas džeza trompetistiem Normunds Piesis, kopā ar pieredzējušo džeza trombonistu Lauri Amantovu, bigbenda “Mirage Jazz Orchestra” vadītāju, veido spēcīgu metāla pūšamo instrumentu tandēmu. Savukārt pazīstamais latviešu kontrabasists Andris Grunte, viens no labākajiem jaunās paaudzes bundziniekiem Artis Orubs un bandžo spēlētājs Bruno Priekulis kopā rada robustu, svingojošu ritma grupas sniegumu, veidojot raksturīgo un neatkārtojamo “Sapņu komandas” skanējumu.

Atpakaļ