JĒKABPILS PILSĒTAS SVĒTKI

07.07 - 09.07

 

Jēkabpils pilsētas svētki 2016

7.–9. jūlijs

Mes milam Jekabpili

Mēs mīlam Jēkabpils mazās ieliņas, mēs mīlam Daugavu, kas plūst tai cauri un mēs mīlam cilvēkus, kuriem garām paejam ikdienā, ar kuriem mēs dzīvojam šajā labo pārmaiņu pilsētā. Tieši ar mīlestību pret savu pilsētu un tās iedzīvotājiem, ar moto “Mēs ♥ Jēkabpili” (“Mēs mīlam Jēkabpili!”), no 7. līdz 9. jūlijam sagaidīsim un aizvadīsim 2016. gada Jēkabpils pilsētas svētkus!

Jau no 9. jūnija līdz pat 9. jūlijam Jēkabpils pilsētvidē norisinās foto akcija “Mēs ♥  Jēkabpili”, kurā ikviens jēkabpilietis vai pilsētas viesis aicināts nofotografēties ar lielu sirdi un izstāstīt, kādēļ mīl Jēkabpili.

Piedalies foto akcijā “Mēs mīlam Jēkabpili” arī tu. Nofotografējies sev mīļā vietā, pastāsti, kas Tev patīk Jēkabpilī, dalies ar to sociālajos tīklos ar tēmturi #mēsmīlamjēkabpili, un arī tu kļūsi par vienu no kampaņas vēstnešiem!

2. jūlijs

2. jūlijā plkst. 19.00 tiksimies Kūku pagasta kultūras namā pilsētas svētku ieskaņas pasākumā “Kādreiz Zīlāni”. Tas būs Jēkabpils pilsētas bibliotēkas un Sarmītes Ozoliņas veidotās izstādes “Jēkabpils. Aizmirstie Zīlāni” prezentācijas pasākums, zīlāniešu tikšanās, dzimtas un atmiņu stāstu stāstīšana, līdzi atnesto cienastu baudīšana un kopdziedāšana. Atnāc arī tu.

 

5. – 9. jūlijs

No 5. līdz 9. jūlijam jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem būs iespēja izbraukt pa Daugavu ar liellaivu “Nameisis”. Stundas braucienā atraktīva gida pavadībā ikviens varēs iepazīt interesantus faktus par Jēkabpili un baudīt lielisku pilsētas panorāmu.

7. jūlijs

Kā jau aktīvā pilsētā, ceturtdienu aizvadīsim dāvinot veselības kilometrus savai pilsētai – skrienot, braucot ar velosipēdu vai nūjojot Mežaparkā. Tas viss no plkst. 17.30 līdz 20.00.

Savukārt vakarā, plkst. 21.00 visi laipni gaidīti Kino Plača Dārza svētkos, kur apmeklētājus priecēs muzikālā apvienība “Muskatrieksts”, būs skatāma festivāla “Short Riga” īsfilmu programma. Šajos svētkos tiksimies ar režisoru Jāni Ābeli, savukārt smaidīt mums liks Rīgas Improvizācijas teātra aktiera Viestura Vizuļa stāvizrāde.

8. jūlijs

Piektdien pasākumu programmu uzsāksim gardi – kafejnīcas “Gaļas nams” terasē (Viestura iela 35) no plkst. 12.00 līdz 15.00 šefpavāra Ginta Butkuss vadībā norisināsies “Molekulārās virtuves meistarklase – šovs”. Dažādi gardumi būs kā lieliem tā maziem – konditoru un gaļas kūpinātāju jaunāko izstrādājumi degustācijas, cukurvate un citi iedvesmojoši pārsteigumi!

Savukārt Sēļu sētā plkst. 19.00 pilsētnieki un Jēkabpils viesi tiek aicināti uz 10. Starptautisko tautas mūzikas festivālu “Lustes Jēkabpilī”, kas priecēs apmeklētājus ar interesantiem priekšnesumiem un tautas mūziku.

logo_zpr VKKF_LOGO

Biļetes Sēļu sētā pirms pasākuma. Biļešu cena 2 €.

9. jūlijs

RĪTA PUSE

Tie, kam patīk izbaudīt rītu, ir laipni gaidīti pludiņmakšķerēšanas sacensībās jau no 6.00 līdz pat 10.00 Daugavas kreisajā krastā lejup tiltam.

Lai piepildītu sevi ar garīgo dimensiju un iesāktu dienu ar gaišām domām, plkst. 9.00 aicinām uz ekumēnisko dievkalpojumu un Garīgās mūzikas koncertu, kas notiks Jēkabpils Romas katoļu baznīcā.

Visi Jēkabpils riteņbraucēji tiek aicināti piedalīties pilsētas svētku velobraucienā, kas no Krustpils saliņas stāvlaukuma startēs plkst. 10.30 un, modinot pilsētu, noslēgsies Vecpilsētas laukumā.

Pulcēšanās velobraucienam plkst. 10.00 Krustpils saliņas stāvlaukumā! Velobrauciena maršruts: Krustpils saliņas stāvlaukums – Rīgas iela – Vienības iela – Draudzības aleja – Viestura iela – Pormaļa iela – Dambja iela – Brīvības iela – Pasta iela – Vecpilsētas laukums. Velobraucienā aicināts piedalīties ikviens, kurš mīl braukt ar velosipēdu!

Ja vēlies turpināt dienu aktīvi, laukumā pie Justīcijas nama no plkst. 11.00 līdz 13.30 norisināsies “Latvijas Zaļā punkta Šķirošanas skrējiens”. Tā būs aizraujoša foto orientēšanās komandu sacensība. Reģistrācija skrējienam no plkst. 10.00 līdz 10.50. Apbalvošana plkst. 13.30!

Vairāk informācijas: www.zalais.lv

Uz Daugavas, pie tilta plkst. 11.30 tiks atklāts ātrumlaivu sacensību “Latvijas Republikas čempionāts ātrumlaivām” posms Jēkabpilī. Tas ilgs līdz plkst. 17.00.

Par tradīciju kļuvusi arī Jēkabpils sadraudzības pilsētu soliņu atklāšana uz dambja. Plkst. 13.00 uz Daugavas kreisā krasta aizsargdambja tiks atklāts trešais soliņš, kas veltīts Lidas pilsētai Baltkrievijā.

 

VECPILSĒTAS LAUKUMS

Visas dienas garumā Vecpilsētas laukumā un ap to norisināsies dažādas interesantas, atraktīvas aktivitātes.

No plkst. 9.00 līdz 16. 00 Brīvības ielā norisināsies amatnieku Dižtirgus, tajā būs iespējams iegādāties dažādus tuvāku un tālāku amatnieku un mājražotāju sagādātos labumus.

Tirgošanos no plkst. 11.00 līdz 16.00 papildinās “Dižtirgus lustes”, kurās kopā ar Ieviņu un Kārlēnu varēs baudīt dažādas aktivitātes.  Plkst. 11.00 tiks sagaidīti un sveikti visi velobrauciena dalībnieki. Arī tie, kas nebrauc ar velosipēdu, aicināti kopā ar Juri Kalniņu iesildīties svētku dienai, piedaloties rīta vingrošanā.

Ieviņa un Kārlītis visus iepazīstinās arī ar Jēkabpils NVO resursu centru un aicinās piedalīties tā rīkotajās aktivitātēs – “Nāc, vēro, orientējies!” un “Istabas augu andelē”, kā arī pārlapot kādu grāmatu NVO grāmatu skapja plaktos.

Visas dienas garumā Vecpilsētas laukumu piedziedās un pieskandinās muzikālie jēkabpilieši – Santa Kasparsone, Pēteris Draņevičs, Kristīne un Alvis un grupa “Pēc pusnakts”. Viņi ir sagatavojuši ne pārāk garas, toties ļoti skaistas un baudāmas koncertprogrammas.

Dejas cienītājus iepriecinās eksotisko deju studijas “Inda”, līnijdeju grupas “Black Coffee” un deju kolektīva “Krepliņi” uzstāšanās, bet dziesmu mīļus – lauku kapelu “Lakštingele” un “Spēlmaņi” priekšnesumi.

 

STĀVLAUKUMS PIE T/C “SĒLIJA”

Šajā laukumā visi tiek aicināti uz sportiskām aktivitātēm.

No plkst. 10.00 līdz 15.00 šeit norisināsies Jēkabpils Jauniešu domes sporta līgas pirmais posms. Paredzēti arī dažādi konkursi un akcijas.

No plkst. 10.00 līdz pat 18.00 norisināsies Jēkabpils “Kurbada kauss” pauerliftingā. Tas ir Jēkabpils pilsētas čempionāta spēcīgākās pilsētas posms svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma. Priecēs arī Zemessardzes 56. Kājnieku bataljons – tiks demonstrēti ieroči un speciālais aprīkojums, kā arī būs vieglo un smago automašīnu vilkšana. Ģimenes ar bērniem varēs piedalīties dažādos konkursos!

Ekstrēmāku izjūtu cienītāji plkst. 16.00 tiek aicināti uz kaskadieru šovu “Stuntfighters”. Tas būs unikāls streetbike freestyle šovs profesionālas motokaskadieru komandas izpildījumā!

 

KENA PARKS UN TĀ APKĀRTNE

Kena parks, kā ierasts, priecēs mazāko jēkabpiliešu sirdis. Šeit no plkst. 13.00 līdz 17.00 ģimenes tiek aicinātas uz “Brīnumaino piedzīvojumu”.  Kā īstā pasaku valstībā šeit būs jautrība, spēles, karuseļi, atrakcijas, lielo burbuļu šovs un tikšanās ar Pasaku Nama tēliem. Sadziedāsimies ar bērnu vokālajiem ansambļiem “Ding – Dong” un “Pelītes” (vadītāja Ilze Samule).

Otrā Kena parka pusē norisināsies lāzerpeintbols – jauns militārais komandu sporta veids ar lāzerieročiem.

Lāzerpeintbola biļetes cena vienai personai 5 €.

Tur pat netālu, Jēkabpils Mākslas skolas pagalmā, būs apskatāma audzēkņu diplomdarbu un plenēra “Sēlija” darbu izstāde. Šeit būs iespēja piedalīties arī dažādās radošās darbnīcas un iespēja lūkoties, kā tiek gleznoti un zīmēti portreti!

Blakus esošais leļļu muzejs “Butaforija” aicina izbaidīt leļļu paradīzi. Atliek tikai pavērt durvis, un jūs nokļūsiet pasaku karaļvalstī, kur pie Burvju avota var ievēlēties vēlēšanos, iespējams nonākt rūķu pilsētiņā, apmeklēt raganas ķēķi, princešu istabu un ieraudzīt daudz citus brīnumus.

Mazākajiem pilsētas iedzīvotājiem uz netālu esošā laukuma pretī pilsētas domei būs iespēja apgūt ceļu satiksmes drošības noteikumus. No plkst. 11.00 līdz 16.00 ERGO veloskola bērniem no 3 līdz 12 gadu vecumam piedāvās iespēju pārbaudīt un uzlabot savas velobraukšanas prasmes. Īpaši veidotā trasē katram būs iespēja veikt praktiskās braukšanas vingrinājumus un pārvarēt dažādus šķēršļus.

 

SĒĻU SĒTA

Sēļu sēta pilsētas svētku dienā ieskandinās un piepildīs mazākumtautību kultūras.  No plkst. 13.00 līdz 17.00 apmeklētājiem būs iespēja klausīties tradicionālo mūziku, dejot dejas un baudīt dažādus ēdienus.

 

PILSĒTAS SVĒTKU KULMINĀCIJA VECPILSĒTAS LAUKUMĀ

Pilsētas svētku kulmināciju ievadīs jau iemīļotais pilsētas svētku gājiens. Plkst. 17.40 gājiena dalībnieki sāks doties uz Vecpilsētas laukumu, lai plkst. 18.00 svinīgi atklātu pilsētas svētku lielkoncertu.

Pulcēšanās un stāšanās gājienam plkst. 17.15 Kļavu ielā pie Kena parka! Gājiena maršruts: Kļavu iela – Vienības iela – Brīvības iela – Pasta iela – Vecpilsētas laukums. Gājienā aicināti doties fotoakcijas “Mēs mīlam Jēkabpili” dalībnieki, ģimenes, kolektīvi, biedrības un ikviens jēkabpilietis!

Plkst. 18.00 sāksies pilsētas svētku lielkoncerts “Mēs mīlam Jēkabpili”, kuru vadīs atraktīvā Aina Poiša un humora pilnais Roberto Meloni.

Pirms uz skatuves kāps Intars Busulis ar brīnišķīgu svētku programmu, būs iespēja noklausīties un noskatīties daudzveidīgus muzikālus priekšnesumus.

Jēkabpiliešus un tās viesus priecēs Pūtēju orķestra “Horizonts” un deju kolektīvu “Delveri”, “Kreicburga”, “Krustpilietis” un “Sadancis” priekšnesums. Tam sakos krāšņais koncertuzvedums “Karmena”.

Skatītāju acis priecēs Jēkabpilī kas neredzēts – mākslinieces Tatjanas Gavriļenko smilšu zīmējumu šovs.

Šajā laikā mēs nedrīkstam aizmirst apsveikt Jēkabpils uzņēmīgos un labsirdīgos cilvēkus. Godāsim nominācijas “Gada jēkabpilietis” ieguvējus un sirsnīgi sveiksim akcijas “Mans labais kaimiņš” nominantus.

Pēc tam burvīgā saksafona skaņas varēs baudīt Jāņa Daneviča izpildījumā.

Visus Jēkabpiliešus un tās viesus jau saulei rietot, pirms lielās svētku uguņošanas priecēs Intara Busuļa uzstāšanās!

Plkst. 23.15 uz Daugavas, pretī Vecpilsētas laukumam sāksies pilsētas svētku uguņošanas muzikālais uzdevums.

Lūgums uguņošanu vērot no Daugavas kreisā krasta aizsargdambja, pretī Vecpilsētas laukumam!

Kārtīgi izdejoties varēs lielajā pilsētas svētku ballē, kas notiks no plkst. 23.30 līdz pat 4.00 no rīta. Dejot un svinēt gribētājus muzikāli priecēs jauna, skanīga un atraktīva grupa “Rock’n’Berries” un DJ Jānis Balodis.

Ja nav norādīts citādi, pasākumi svētku ietvaros apmeklējami bez maksas!

Programmu meklē te: Jekabpils pilsetas svetki_ 2016!

Paldies Jēkabpils pilsētas svētku atbalstītājiem:

Nikolajam Anuškevičam, Kasparam Skruzmanam, SIA “Ramirent”, SIA “Atspulgs Logiem”, SIA “Hektors”, SIA “AJV Grupa”, SIA “Ošukalns”, T/C “Sēlija”, SIA “Priedes” – Laimas veikalam, SIA “Jēkabpils PMK”, SIA “AIJA AUDIO”!

 

Atpakaļ