Jēkabpils Tautas teātra izrāde “Rudenīgais blūzs”. Festivāla “LAIPA” ietvaros

02.10.2020 - plkst.18.00 Jēkabpils Tautas nams

No 2. līdz 4. oktobrim Jēkabpils Tautas namā norisināsies vienpadsmitais amatierteātru festivāls “LAIPA”. Festivāls Jēkabpilī notiek kopš 1999. gada un tas ir iemantojis popularitāti gan amatierteātru trupu, gan skatītāju – jēkabpiliešu un pilsētas viesu – vidū.

Festivāla dalībnieki šogad ir teātra trupas no Jelgavas, Liepājas, Lubānas, Rēzeknes, Rīgas un Valkas. Mājinieki – Jēkabpils Tautas teātris – LAIPĀ skatītājus priecēs ar pirmizrādi – Aivona Menčela “Rudenīgo blūzu”. Trīs dienu laikā būs iespēja piedzīvot dažādas izrādes it visām gaumēm – traģikomēdijas, pasaku pieaugušajiem, multimediālu dzejas izrādi, situāciju komēdiju ar iespējamu skandālu, grotesku vēstījumu, kā arī izrādi-pastaigu.

Teātra festivāls “Laipa” tiks atklāts piektdienas vakarā, 2. oktobrī, kad plkst. 18.00 uz Jēkabpils Tautas nama lielās skatuves kāps Jēkabpils Tautas teātris ar Aivona Menčela izrādi “Rudenīgais blūzs”. Režisore – Inta Ūbele. Izrādes žanrs – traģikomēdija.

 

Kā dzīvot tālāk, kad labākā dzīves daļa ir jau aiz muguras, vīri aizsaulē, bet dzīve ar to nebeidzas? Kā sadzīvot ar melanholiju un skumjām? Šajos jautājumu labirintos Aivona Menčela tarģikomēdijā “Rudenīgais blūzs” atbildes meklē arī trīs atraitnes, kas ir nodibinājušas pat tādu kā “kapu klubiņu”. Bet negaidīti satikts vīrietis trīs dāmu ierasto kārtību izjauc!

Par ko ir izrāde? Varbūt par to, ka mīlestībai, ilgām un skaistumam nav gadu cenzūras. Rudens ir laiks, kad esam ļoti norūdījušies, un Dzīves rudens ir īstais laiks uzsākt ko jaunu. Samērā asprātīgā veidā to dara arī izrādes varoņi.

Scenogrāfs – Ivars Noviks
Kustību konsultante – Rita Lūriņa.
Tērpu māksliniece – Ināra Apele.
Muzikālais noformējums  – Aigars Godiņš.
Gaisma – Ilmārs Mārāns.
Izrādes vadītāja – Daiga Zarkeviča.
Lomās: Aija Kusiņa, Maija Veide, Ilze Eglīte, Jānis Saliņš,Egita Galiņa.

Atpakaļ