KONCERTUZVEDUMS “Staburags”

23.04.2016 - plkst.18.00

Jēkabpils Tautas namā 23. aprīlī plkst. 18.00 notiks koncertuzvedums “Staburags”, kurā Jelgavas Svētku koris caur mūziku liks ikvienam iegrimt stāstā par nogrimušo simbolu – Staburagu.

Staburaga stāstu klausītājiem caur mūziku pastāstīs Jelgavas Svētku koris, kurā apvienojušies koru “Zemgale”, “Mītava”, “Tik un tā”, “Skali”, “Sidrabe” un “Riti”, kā arī Jelgavas Mūzikas vidusskolas mācību kora un Annas baznīcas kora dziedātāji un diriģenti.

“Jau aprit piecdesmit gadi, kopš Daugavas Staburags raudāja pēdējo reizi. Paaudze, kas to vēl ir pieredzējusi, noveco, turpretim šodien ziņas par mūsu vēsturiskās atmiņas simbolu atrodamas vien Vikipēdijā, senās fotogrāfijās un “Staburaga bērnos”. Varbūt tieši tāpēc ir īstais laiks ieskandināt nogrimušo simbolu, ļaujot tam mūs uzrunāt mūzikas tēlu valodā, stāstot par to, kas bijis, sapņojot par to, kas vēl tikai būs…” tā, stāstot par koncertuzvedumu “Staburags”, saka Jelgavas Svētku kora mākslinieciskais vadītājs Guntis Pavilons.

Jautāts par koncertuzveduma sižetu, viņš stāsta, ka mūziķi caur priekšnesumiem skatītājiem atgādinās, ka mēs, cilvēki, paši esam atbildīgi par to, ka Staburaga vairs nav, piebilstot, ka simboliski Staburags mūsdienās atkal un atkal no jauna parādās dažādu apdraudētu vērtību veidolā, par kurām nesam atbildību. Koncertā nozīmīga ir arī mīlestības tematika.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē, to cena 2 €

Atpakaļ