Jūnijā norisinājās projekta HOME nometne “Divi ir ģimene”

12.07 - 31.12

Projekta HOME ietvaros no 16. jūnija līdz 18. jūnijam norisinājās nometne “Divi ir ģimene”. Nometne bija organizēta bērniem un vecākiem, kas bērnus audzina vieni, bez partnera. Nometne norisinājās viesu namā “Ezernieki”. Ievērojot epidemioloģiskos nosacījumus, nometnē tika veidotas divas dalībnieku plūsmas un zonas – vienā darbojās bērni ar nometnes vadītājiem, otrā – vecāki.

Bērni nometnes laikā piedalījās dažādās sportiskās un radošās aktivitātēs, mācījās komunicēt viens ar otru, būt atbildīgiem. Nometnes laikā viņi arī apmeklēja  piemājas saimniecību un mini zoo “Rozas” Lubānas novadā. Saimniecībā nodarbojas ar dažādu putnu audzēšanu un nometnes dalībniekiem bija iespēja apskatīt  ne tikai vistas, tītarus, zosis un pīles, bet arī eksotiskus putnus – Indijas skrējējpīles, fazānus, pāvus, strausus un emu. Bērni bija īpaši priecīgi par iespēju pabarot strausus ar apkārt esošo zāli. Lai apgūtu rūpes par dabu, vienā no nometnes dienām pie bērniem viesojās Cūkmens, kurš bērniem pastāstīja par to, kādēļ nevajadzētu aiz sevis atstāt atkritumus un to, kādēļ plastmasa ir tik kaitīga dabai. Dažādās radošās nodarbībās bērni veidoja vizuālus sveicienus savām mammām.

Savukārt vecāki nometnes dienās piedalījās sarunā par veselīgu uzturu kopā ar uzturzinātnes speciālisti Alisi Kindzuli, un meistarklasē ieguva praktiskas zināšanas veselīgu ēdienu gatavošanā. Ēdienus nogaršot varēja arī bērni. Viena no meistarklasēm māmiņas tikās ar frizieri un stilisti Karīnu Afanasjevu. Emocionālākā tikšanās bija ar ģimenes psihoterapeiti Ainu Poišu. Savukārt pēc tikšanās par finanšu plānošanu ar AS Swedbank speciālisti Ievu Stabulnieci, katra dalībniece saņēma grāmatu “Nauda un citas Cīruļu ģimenes lietas ”, kuru pēc tam lasīt kopā ar bērnu, lai arī bērns iepazītu finanšu pasauli. Arī mammas laiku pavadīja aktīvi – mācoties supot trenera uzraudzībā, peldoties blakus esošajā ezerā un braucot ar katamarānu, kā arī piedaloties dažādās radošajās darbnīcās un komandu uzdevumos.

Mammas, kuras piedalījās nometnē, atzina, ka ikdienas steigā, kad darba pilnas rokas un rūpes par bērniem aizņem lielāko dienas daļu, šī bijusi lieliska iespēja atslēgties un izglītot sevi, gūt enerģiju vasaras sākumā. Kā arī liels pluss šāda veida nometnei, kurā piedalās gan vecāki, gan bērni, ir drošības sajūta. Gan bērnam, ka mamma ir tuvumā, kā arī mammai, kura vēl varbūt nav droša, vai bērns spēs aklimatizēties videi, sadraudzēties ar pārējiem un dažas dienas dzīvot bez mammas tuvumā. Kā atzina vecāki, tā bija lieliska pieredze, jo daudziem diennakts nometne bija pirmo reizi un tas bija pārbaudījums, ka bērns paliek pa nakti. It kā viņi bija atsevišķi, bet tajā pašā laikā blakus.

Lai arī nometnes dalībnieki darbojās divās plūsmās, tomēr bija sajūtama arī kopīga darbošanās, piemēram, mammu pagatavotos ēdienus varēja garšot un novērtēt arī bērni, un mammām tika veltīti radošie darbiņi.

Nometni organizēja “Tava nometne”, kuriem šī bija pirmā šāda veida pieredze, kad nometnē piedalās arī vecāki. Nometnes organizētāji atzina, ka šī bija pozitīva pieredze, jo šāda veida nometnes nepieciešamas arī vecākiem, ne tikai bērniem un jauniešiem. Kā arī daudzas no komandu sadarbības spēlēm un metodēm, kuras izmantotas bērniem, var izmantot arī pieaugušo nodarbībās, tās nedaudz transformējot.

Šī projekta mērķis ir veicināt Ludzas (Latvija), Rokišķu (Lietuva) un Jēkabpils (Latvija) pašvaldību iedzīvotāju sociāli ekonomisko aktivitāti, tādējādi sekmējot dzīves apstākļu uzlabošanos Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionā – 3 pašvaldībās, kuras atrodas tālu no attīstības centriem, ar zemu dzimstības, augstu mirstības līmeni un zemu iedzīvotāju ienākumu līmeni.


Projekta ietvaros  Jēkabpils pilsētas bibliotēka ir uzsākusi atraktīvas, izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes “Family Time” jeb “Ģimenes laiks”, kurās ģimenes, bērni var piedalīties un iemācīties kaut ko jaunu. Par aktivitātēm iespējams atrast informāciju Jēkabpils pilsētas bibliotēkas mājas lapā – www.jpb.lvKopā partneru bibliotēkas organizēs 114 Family Time aktivitātes

 

Projektu HOME; LLI-42  finansē Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam (www.latlit.eu).

Atpakaļ