Kā izskatījās 2020. gads Jēkabpils kultūras dzīvē?

16.12 - 31.12

Vēl pirms gada mēs nenojautām, ka šogad Ziemassvētku balles nebūs un Jaungada salūts nerotās debesis virs Daugavas. Bet mēs arī nenojautām, ka piedzīvosim pirms tam nebijušus pasākumu formātus. Februārī sākām Jēkabpils 350. jubilejas gada svinības ar audiovizuālu proejkciju “Es Tev izstāstīšu”, kuras laikā uzzinājām Jēkabpils domes ēkas vēsturi. Savukārt vasaru sākām ar nebijušu pieredzi – autokoncertu. Kena parka estrādē biežāk nekā citus gadus vasaras mēnešos norisinājās koncerti, pie Krustpils kultūras nama tika radīta jauna kultūrvieta un notikums – Muzikālais balkoniņš. Jēkabpils Tautas namā norisinājās pasaku vakari bērniem un ģimenēm, kas raisīja lielu interesi.

Lielas Līgo un Jāņu svinības šajā vasarā nevarēja notikt, tomēr svētku sajūtu guvām no ielīgošanas koncertiem, kas notika daudzdzīvokļu māju rajonos. Vasarā Jēkabpils Tautas nams arī aicināja uz līnijdeju vakaru Kena parka estrādē, kas pulcēja kuplu dejotgribētāju pulku.

Lai gan nesanāca atzīmēt Jēkabpils 350. jubileju kā bija plānots, tomēr izdevās skaists un nebijis pasākums vasaras vidū – Krustpils pils dīķa strūklakas atklāšana. Pasākuma laikā pieredzējām skaistu čellista Mareka Radzēviča koncertu.

Dzejas dienās arī šogad par galveno norises vietu kļuva Kena parka estrāde, kurā atradās dzejas siltumnīca. Šogad rakstījām dzejas pastkartes, pievērsāmies mūsu identitātes meklējumiem dzejā un dzīvē. Pirmo reizi norisinājās Jēkabpils Galvenās bibliotēkas rīkotas dzejas orientēšanās sacensības. Unikāla bija iespēja ielūkoties mākslinieku Skulmju dzimtas mājas pagalmā un tikties ar dzimtas pārstāvēm.

Septembrī neizpalika Miķeļdienas gadatirgus, kura laikā šogad notika arī tautas mūzikas festivāls “Lustes”. Oktobrī beidzot varēja notikt pavasarī plānotais amatierteātru festivāls “Laipa XI”, kurā mūsu pašu Jēkabpils Tautas teātris izrādīja jaunu iestudējumu – traģikomēdiju “Rudenīgais blūzs”.

Arī bibliotēkās norisinājās dažādi notikumi. Vēsturiskajā Bankas ēkā bija iespējams apmeklēt Jēkabpils pilsētas bibliotēkas un biedrības “Mans tautas tērps” organizētu izstādi par tautas tērpiem. Kā arī JPB rīkotie “Jēkaba vakari” ieguvuši lielu atsaucību mūsu pilsētas vēstures interesentu vidū. Protams, apstākļi neļauj tikties, tomēr tehnoloģijas dod mums iespēju tiešraidēs iepazīties ar stāstiem un notikumiem. Jēkabpils Galvenā bibliotēka gada sākumā aicināja uz tikšanos ar rakstnieci un sabiedrisko aktīvisti Marinu Kostaņecku, bet rudenī noorganizēja tikšanos ar Latvijas pārdotāko grāmatu autori Karīnu Račko.

Kaut šis gads lielai daļai bijis satraukumiem pilns, ir vērts atskatīties un atcerēties labo. Saglabāsim sevī mieru, labestību un prieku, kas mūsos mīt, un turpināsim tajā dalīties arī 2021. gadā. Paldies par kopā būšanu šajā gadā, kā klātienē, tā virtuāli. Lai sirdssilts Ziemassvētku laiks!

Atpakaļ