Kamermūzikas dienas Jēkabpilī

26.09 - 18.10 Jēkabpils Tautas nams

Koncertu cikls “Kamermūzikas dienas Jēkabpilī” jau kļuvis par ikgadēju un iecienītu rudens notikumu. Arī šoruden jēkabpiliešus un pilsētas viesus aicinām uz Jēkabpils Tautas namu baudīt šīs mūzikas radīto gaisotni četru koncertu garumā. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt Latvijā labi pazīstamus un iemīļotus māksliniekus.

Šogad Kamermūzikas dienas Jēkabpilī atklāsim 26. septembrī plkst. 19.00. Koncertā tiksimies ar ģitāristu, komponistu, leģendāru mūziķi – Aivaru Hermani – un kopā piedzīvosim patiesi dzīvu sajūtu vakaru.

Koncertā piedalīsies arī muzikālajās aprindās jau ievērību guvušais Ēriks Upenieks, Aivara partneris ģitāristu duetā “Bague Duo”. Abi ģitāristi ir muzikālajā domāšanā radniecīgi, viņu spēles stils balstās flamenko un Latīņamerikas džeza tradīcijās. Likumsakarīgi, ka jaunradītās kompozīcijas šķiet dienvidu saules un baudpilnas dzīves uztveres uzlādētas. Šīs mūzikas skanējums ir vienlaikus lakonisks un fantāziju rosinošs.
Koncertā skanēs Īzaka Dunajevska, John Lennon, Cick Corea, Astor Piazzolla, V.A.Mocarta, Raimonda Paula, kā arī Aivara Hermaņa paša sacerētie instrumentālie skaņdarbi.

Savukārt 3. oktobrī plkst. 19.00, nu jau tradicionāli, brīnišķīgu programmu piedāvās Jēkabpils simfoniskais orķestris Mārtiņa Berga vadībā. Koncertā šoreiz izskanēs trīs komponistu skaņdarbi. Morisa Ravēla koncertu klavierēm ar orķestri Sol mažorā atskaņos Agnese Egliņa. Dzirkstošā, krāsainā un instrumentācijā krāšņā Ravēla mūzika savienojumā ar vienu no mūsdienu (ne tikai Latvijā) izcilākās pianistes temperamentīgo un aizraujošo sniegumu sola šo koncertu padarīt par īpašu notikumu ikvienam klausītājam. Programmā arī izteiksmīgā putnu attēlošana izteikti vizuālos tēlos ļoti skaistajā Otorīno Respigi svītā “Putni”, kā arī Igora Stravinska svīta “Pulcinella”, kas sākotnēji rakstīta kā balets. Spilgti tēli un kontrasti vieno šo abu komponistu skaņdarbus.

10. oktobrī plkst. 19.00 aicinām uz bērnu dziesmu ciklu “Meža dziesmas” ar Jāņa Baltvilka dzeju mecosoprānam, saksofonam un klavierēm. Šajā ciklā mūzikā atainotas Baltvilka dzejas galvenās idejas – sirsnīga mīlestība pret apkārtējo dabu, labestība, iejūtība un cieņa. “Meža dziesmas” ir programma, kurā bērni un viņu vecāki tiek iesaistīti jau no ienākšanas zālē vēl pirms koncerta sākuma – pie ieejas bērniem uz rokas tiek uzspiests “Baltā vilka trio” zīmogs, apliecinot bērnu simbolisku piederību “Baltā vilka brālībai”. Koncerta afišas ir zīmējumi, kurus bērni aicināti izkrāsot koncerta norises gaitā, fiksējot noskaņu, kādu viņi iztēlē saredz konkrētā priekšnesuma laikā. Mūziķi iesaista klausītājus Jāņa Baltvilka radītu mīklu minēšanā (mīklu mūzikas autors arī ir Edgars Raginskis), kā arī vairākas dziesmas dzied kopā ar publiku. Vēršam uzmanību – mainīts pasākuma norises datums!

Koncertā piedalās “Baltā vilka trio”Arvīds Kazlausks (saksofons), Madara Botmane (balss), Rihards Plešanovs (klavieres).

Kamermūzikas dienas Jēkabpilī 18. oktobrī plkst. 19.00 noslēgsim ar koncertu “Latviešu kamermūzikas izlase”.

Programmā izcilo latviešu komponistu – Jāzepa Mediņa, Jāzepa Vītola, Jāņa Ivanova, Emīla Dārziņa, Pētera Vaska, Jāņa Mediņa, Imanta Zemzara, Pētera Plakida un Ērika Ešenvalda skaņdarbi. Tos caurvij izteiksmīgs melodiskums, harmoniska valoda, cilvēka jūtu tēlojumi, pārdzīvojumu dziļums, dabas ainavu gleznojums, dvēseliskums, trauslums. Dažādās noskaņās izsmalcinātos un krāšņos pavadījumos ieskanas Aspazijas, Jēkabsona un Poruka dzeja. Latviešu komponistu daiļradi dzirdēsim Ingas Šļubovskas – Kancevičas (soprāns), Sanda Šteinberga (vijole) un Jāņa Milecka (klavieres) izpildījumā.

Atpakaļ