Kamermūzikas dienas Jēkabpilī. Ainas Kalnciemas koncerts.

11.10. Plkst. 19.00

Kamermūzikas dienas Jēkabpilī. Ainas Kalnciemas koncerts.

Biļetes cena 3 eiro.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē vai pirms pasākuma.

Aina Kalnciema dzimusi Rīgā. Ar izcilību absolvējot klavieru un ērģeļu spēles klases Pēterburgas Konservatorijā, viņa turpināja izkopt savu klavesīna spēles meistarību Holandē, Francijā, Šveicē un Vācijā.

Māksliniece regulāri koncertē kā klavesīna soliste un ir apceļojusi ar vieskoncertiem agrāko Padomju Savienību, ASV, Kanādu, Austrāliju, Jaunzēlandi un Eiropas valstis. Viņa muzicējusi kopā ar slaveniem orķestriem, diriģentiem un solistiem, tādiem kā Pēterburgas Filharmonijas orķestri, “Maskavas Virtuoziem”, ” Musica Viva”, dažādiem kamerorķestrim no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Kopš 1998. gada Aina Kalnciema ir ansambļa “Baltic Trio” dalībniece, ar kuru kopā izpilda un ieraksta mūsdienu skaņdarbus flautai, čellam un klavesīnam, kurus sacerējuši Baltijas valstu komponisti.

A. Kalnciema ir piedalījusies daudzos Eiropas, Kanādas un Jaunzēlandes festivālos un muzicējusi kopā ar izciliem dažādu valstu mūziķiem ( J. Holloway, B. Skride, I. Monighetti, S. Preston, L. Duftschmidt, A. Mustonen, Paolo Pandolfo, A. Rudins, O. Zoboli, A. un M. Utkiniem, E. Bosgraaf, flautistu Massimo Mercelli u.c. kā arī ar tādiem ansambļiem kā ” La Petite Bande”, “Musica Antiqua Koln”, “Les ArtsFlorissants”, “Hortus Musicus”).

Emerit.prof.. Aina Kalnciema veikusi pedagoģes darbu no 1991.līdz 2020.gadam Latvijas Mūzikas Akadēmijā.Viņa ir Baha Mūzikas fonda prezidente un Starptautiskā Baha Kamermūzikas festivāla Rīgā direktore, kuru viņa dibināja 2001. gadā. Kā Baha festivāla direktore, māksliniece ir arī agrīnās mūzikas organizāciju REMA un NORDEM locekle. Aina Kalnciema ir veikusi daudzus agrīnās un mūsdienu mūzikas  ierakstus, tai starpā pasaules pirmatskaņojumus kas rakstīti speciāli viņai..

2008. gadā Aina Kalnciema tika apbalvota ar Latvijas Triju Zvaigžņu ordeni (Virsnieka pakāpe)

2011. gada 21. martā Aina Kalnciema kā Baha Mūzikas fonda prezidente un Starptautiskā Baha Kamermūzikas festivāla Rīgā direktore saņēma Rīgas Domes ikgadējo balvu “Baltais zvirbulis” par savu nozīmīgo ieguldījumu starptautiskajā kultūras apmaiņā, sadarbojoties ar izciliem un pasaulē atzītiem māksliniekiem.

Atpakaļ