Kamermūzikas dienas Jēkabpilī. Jēkabpils simfoniskā orķestra KONCERTS – soliste Agnese Egliņa

03.10.2018 - plkst.19.00 Jēkabpils Tautas nams

Trešdien, 2018. gada 3. oktobrī, plkst. 19.00 Jēkabpils Tautas namā uz rudens kamermūzikas dienu koncertu aicina Jēkabpils simfoniskais orķestris, diriģenta Mārtiņa Berga vadībā.

Koncerta programmu šoreiz pārstāvēs trīs komponistu skaņdarbi. Morisa Ravēla koncertu klavierēm ar orķestri Sol mažorā atskaņos Agnese Egliņa. Dzirkstošā, krāsainā un instrumentācijā krāšņā Ravēla mūzika savienojumā ar vienu no mūsdienu izcilākās (ne tikai Latvijā) pianistes temperamentīgo un aizraujošo sniegumu sola šo koncertu padarīt par īpašu notikumu ikvienam klausītājam. Pianistes mājaslapā atrodam šādus vārdus: “Agneses Egliņas personībā dinamiski apvienojas solistes un kamermūziķes talants. Viņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Viņa vienlīdz spoži iejūtas solistes, koncertmeistares vai kameransambļa dalībnieces ampluā un prot strauji apvienot sava talanta šķautnes. Pazīst humoru kā domu ķīmiju un mākslas katarsi kā radošu atklāsmi.”

Arī pārējā koncerta programma iezīmīga ar spilgtiem tēliem, raksturiem. Izteiksmīgā putnu attēlošana, izteikti vizuālos tēlos ļoti skaistajā Otorīno Respigi svītā “Putni”, kā arī Igora Stravinska svīta “Pulcinella”, kas sākotnēji rakstīta kā balets. Interesanti atzīmēt, ka šo baletu komponistam pasūtīja slavenais Sergejs Djagiļevs, tērpus izrādei dizainējis Pablo Pikaso un pirmizrāde notikusi 1920. gada 15. maijā Parīzē. Spilgti tēli un kontrasti ir tas, kas vieno šo abu komponistu skaņdarbus, kā arī tas, ka par pamatu savai mūzikai abi komponisti ir ņēmuši senās mūzikas komponistu tēmas; Stravinska mūzikas pamatā ir itāļu komponista G.B.Pergolēzi mūzika, savukārt Respigi ir izmantojis vairāku komponistu, piemēram, J.P. Ramo skaņdarbus.

 

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē. 

Biļetes cena 3 €.

Atpakaļ