Kamermūzikas dienas Jēkabpilī. KONCERTS bērniem “Meža dziesmas” – “Baltā vilka trio”

10.10.2018 - plkst.19.00 Jēkabpils Tautas nams

Kamermūzikas dienās šogad esam īpaši padomājuši par mazākajiem mūzikas cienītājiem. 10. oktobrī plkst. 19.00 aicinām ģimenes ar bērniem uz koncertu “Meža dziesmas”, kuras izpildīs “Baltā vilka trio”. Vēršam uzmanību – mainīts pasākuma norises datums!

“Meža dziesmas” ir programma, kurā bērni un viņu vecāki tiek iesaistīti jau no ienākšanas koncertzālē vēl pirms koncerta sākuma – pie ieejas bērniem uz rokas tiek uzspiests “Baltā vilka trio” zīmogs, apliecinot bērnu simbolisku piederību “Baltā vilka brālībai”, koncerta afišas ir zīmējumi, kurus bērni aicināti izkrāsot koncerta norises gaitā, fiksējot noskaņu, kādu viņi iztēlē saredz konkrētā priekšnesuma laikā. Mūziķi iesaista klausītājus Jāņa Baltvilka radītu mīklu minēšanā (mīklu mūzikas autors arī ir Edgars Raginskis), kā arī vairākas dziesmas dzied kopā ar publiku.

“Baltā vilka trio” dibināts 2016. gada augustā, un pēc veiksmīgas uzstāšanās “Jāņa Baltvilka balvas 2017” pasniegšanas ceremonijā pieņemts lēmums izveidot kvalitatīvu pilnmetrāžas koncertprogrammu, kas paredzēta bērniem un pusaudžiem. Tapa bērnu dziesmu cikls “Meža dziesmas” ar Jāņa Baltvilka dzeju mecosoprānam, saksofonam un klavierēm. Šajā ciklā mūzikā atainotas Baltvilka dzejas galvenās idejas – sirsnīga mīlestība pret apkārtējo dabu, labestība, iejūtība un cieņa. Mūziķu prāt, Baltvilka dzejas uzburtā spilgtā tēlainība īpaši svarīga bērnu fantāzijas rosināšanai, kad 21. gadsimtā arvien lielāka bērnības daļa tiek pavadīta moderno tehnoloģiju ielenkumā. Līdzšinējā koncertpieredze liecina, ka Madaras dziedātās dziesmas iet pie sirds gan jaunajiem klausītājiem (sākot no 4 gadu vecuma), gan viņu vecākiem un vecvecākiem.

“Baltā vilka trio”:

Arvīds Kazlausks, saksofons

Madara Botmane, balss

Rihards Plešanovs, klavieres

Sadarbībā ar mākslinieci un dizaineri Madaru Krieviņu tapusi koncertprogrammas vizuālā identitāte, bet Madara Botmane (LMA Modes mākslas nodaļas maģistrantūras absolvente) radījusi “Meža dziesmām” pieskaņotus tērpus.

“Baltā vilka trio” ar programmu “Meža dziesmas” koncertējis Jāņa Baltvilka balvas pasniegšanas ceremonijā 2016. gada augustā, Siguldas pilsdrupās 2017. gada jūlijā un Rīgas svētkos 2017. gada augustā, gūstot jauno un pieaugušo klausītāju atzinību.

 

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē.

Biļetes cena 3 €.

Bērnam līdz 6 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja bez maksas.

Atpakaļ