Kamermūzikas dienas Jēkabpilī

05.10 - 27.10

Jēkabpils Tautas nams kļuvis par māju muzikāliem rudens vakariem, kurus mēs jau devīto gadu zinām kā “Kamermūzikas dienas Jēkabpilī”. Šogad Kamermūzikas dienas Jēkabpilī norisināsies no 5. oktobra līdz 27. oktobrim un šajā laikā būs iespējams piedzīvot četrus fantastiskus koncertus.

Kamermūzikas dienas atklāsim 5. oktobra vakarā (plkst. 19.00) ar Jēkabpils kamerorķestra koncertu diriģenta Mārtiņa Berga vadībā. Koncerta programmā piedāvātajos skaņdarbos šoreiz iezīmējas valdzinošas melodijas, harmonijas, ritmu bagātība. Īpaši dāsns ar visiem šiem izteiksmes elementiem ir romantiskais skaņu burvis Francis Šūberts. Kamerorķestris koncertā izpildīs F. Šūberta “Piekto simfoniju”. Kaut romantismam atšķirīgā stilā radīts, taču klasicisma pīlāra Jozefa Haidna “Koncerts čellam ar orķestri Do mažorā” dzirkstī priecīgās krāsās un melodijās. Viens no populārākajiem šī laikmeta čella koncertiem šoreiz skanēs čellistes Madaras Norbūtes interpretācijā. Madara ir viena no spilgtākajām jaunās paaudzes čellistēm. Jēkabpils kamerorķestris aicina visus uz skaistu vakaru Jēkabpils Kamermūzikas dienu ietvarā.

12. oktobrī plkst. 19.00 Jēkabpils Tautas namā koncertā “Nakts dziesmas” muzicēs “Trio Angelicus”. Trio Angelicus dibināts 2016. gada sākumā un tajā ir apvienoti trīs tembri: augsta sievietes balss, flautas dzidrais skanējums un arfas noslēpumainais valdzinājums. Arfa –  Ieva Šablovska, flauta – Sondra Lejmalniece, saksofoni, duduks – Ainars Šablovskis. Koncertprogrammā mūziķi kopīgiem spēkiem uzburs noslēpumainu, krāsām un sajūtām piepildītu nakts atmosfēru – sākot no krēslas un šūpuļdziesmas, ejot cauri tumsai un sastopoties ar pirmajiem austošas saules stariem. Programmā: Jānis Mediņš, Maksis Rēgers, Tūre Rangstrēms, Gustavs Bumke, Semjuels Bārbers. Koncertu bagātinās arī īpaši šiem mūziķiem veltīts jaundarbs, kura tapšanai tā autors Jēkabs Jančevskis iedvesmojies no lībiešu šūpuļdziesmas. Programmā nelielas izmaiņas saistībā ar Elīnas Šimkus veselības problēmām.

20. oktobra vakarā mūs priecēs pūšamo instrumentu skaņas. Plkst. 19.00 uz Jēkabpils Tautas nama skatuves kāps Rīgas Saksofonu Kvartets ar koncertprogrammu “Netveramie Sapņi”. Kvartetā muzicē Katrīna Kivleniece (soprāna saksofons), Artis Sīmanis (alta saksofons), Ainars Šablovskis (tenora saksofons), Baiba Tilhena (baritona saksofons). Koncertā kvartetam pievienosies akordeonists Savva Zihs. Rīgas Saksofonu Kvartets daudzsološi sevi pieteica 1992. gadā, un ar kvarteta darbību ir aizsākusies akadēmiskās saksofonmūzikas ēra latviešu mūzikā. Kvarteta repertuārs ir daudzveidīgs: no klasiķu darbu pārlikumiem saksofonu kvartetam līdz 20. un 21. gs. skaņdarbiem un džeza mūzikai. Nozīmīgu vietu kvarteta radošajās aktivitātēs ieņem sadarbība ar latviešu komponistiem, pasūtot jaundarbus. Mūziķi uzstājušies kopā ar VAK “Latvija”, Latvijas Radio kori, kori “Kamēr…”, LNSO, LSO, “Sinfonietta Rīga”, orķestri “Rīga” un citiem māksliniekiem. Savukārt akardeonists Savva Zihs, kurš Jēkabpilī pievienosies kvartetam, ir viens no spožākajiem jaunās paaudzes akordeonistiem un patlaban savu meistarību turpina spodrināt JVLMA. Koncerta programmā: Žans-Pjērs Solva,Mārīte Dombrovska, Benuā Stasjačiks, Vladimirs Zubitskis u.c..

Kamermūzikas dienas noslēgs koncerts 27. oktobra vakarā (plkst. 19.00), kurā muzicēs flautas un klavieru duets no Lietuvas “Anmira Duo” ar programmu “Galvenokārt Opera”. Opera ir viens no populārākajiem un iemīļotākajiem teatrālās mākslas žanriem. Opera ir lauks, kurā mākslinieku un komponistu virtuozitāte  bieži vien sasniedz augstākos punktus un iedvesmo kamermūzikas autorus pietuvoties tuvāk lielās mūzikas mākslai. Duets “AnMira” atskaņo slavenas operas parafrāzes un virtuozus solo darbus. Duetā muzicē Antons Abanovičs (flauta) un Marija Mirovska (klavieres). Duets pirmo reizi kopā muzicējis deviņdesmito gadu beigās Maskavā studiju ietvaros. Gadu laikā abi mākslinieki muzicējuši atsevišķi dažādās valstīs, bet 2014. gadā duets atkal apvienojies un regulāri muzicē kā Krievijā, tā Eiropā un viņu mērķis ir parādīt flautas un klavieru dažādās iespējas, kas lieliski saskan arī duetā. Koncertprogrammā “Galvenokārt Opera” izskanēs Joakima Andersena, Volfganga Amadeja Mocarta, Fransa Dopplera, Ferensa Lista u.c. komponistu skaņdarbi.

Biļetes uz Kamermūzikas dienu koncertiem var iegādāties Jēkabpils Tautas nama kasē.

Biļetes cena uz vienu koncertu 3 €.

Atpakaļ