Kamermūzikas PROGRAMMA “Viljams Šekspīrs. If music be the food of love…”

18.12.2016 - plkst.16.00

Ja mūzika ir mīlas barība,

Tad spēlējiet!

Lai tiek man pilnām tās

Un ilgas mirst no baudu pārmēra. (V. Šekspīrs, “Divpadsmitā nakts”, 1. cēliens)

Gluži kā pēc Šekspīra pavēles — tiks spēlēts un dziedāts. Par ko būs stāsts?

18. decembrī plkst. 16.00 Jēkabpils Tautas namā kamermūzikas programmā “Viljams Šekspīrs. If music be the food of love…” mīlestības stāstu izdzīvos Ieva Parša un Armands Siliņš, bet izspēlēs pianiste Herta Hansena un čellists Ēriks Kiršfelds.

Atceroties rakstu, grāmatu un lekciju vērto faktu, ka 2016. gadā aprit 400 gadi kopš Šekspīra nāves, stāsts tomēr būs par mīlestību. Mīlestību pavasarī, vasarā un arī visām pārējām mīlestības sejām. Neaizmirstot uzmest aci Šekspīra paša rokraksta peripētijām, mēģināsim secināt, kā to pašu mīlestību mūzikā saprot un tulko komponisti. Viņu vidū gan Šekspīra laikabiedri, gan 20. gadsimta skaņraži, kā arī latviešu autori, kas tērpuši Šekspīra latviski tulkoto dzeju mūzikā. To visu izdziedās Ieva Parša un Armands Siliņš un izspēlēs pianiste Herta Hansena un čellists Ēriks Kiršfelds.

Par programmas veidotājiem:

Mecosoprāns Ieva Parša – dziedātāja, kura valdzina ar ekspresīvu un spilgtu interpretācijas manieri, kas īpaši izpaužas kamermūzikas žanrā. Ieva lieliski dzied baroku, kā arī romantisko mūziku – viņai piemīt tāds dramatiskās aktrises talants, ka ikkatrs dziesmas vārds izskan kā personisks pārdzīvojums. Ievas talants novērtēts ar Latviešu mūzikas balvu par latviešu komponistu solodziesmu un īpaši eksperimentālās vokālās lirikas pirmatskaņojumiem 2008. gadā. Viņas balss iedvesmojusi jaunradei tādus komponistus kā Pauls Dambis, Mārīte Dombrovska, Kristaps Pētersons, Uģis Prauliņš, Edgars Raginskis, Gundega Šmite, Imants Zemzaris un citus. Nominēta Lielajai mūzikas balvai 2008. un 2009. gadā. Patlaban – Latvijas Nacionālās operas ārštata soliste un lektore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Baritons Armands Siliņš Latvijas Nacionālās operas solists kopš 2006. gada. 2014./2015. gada sezonā debitējis vairākās lielās lomās, izpelnoties augstu kritikas un skatītāju novērtējumu. Pazīstams kā laikmetīgās opermūzikas interprets. 2011. gadā nominēts ikgadējai Latvijas teātra gada balvai Spēlmaņu nakts kategorijā Gada sasniegums muzikālajā izrādē par Dievlodziņa lomu Bruno Skultes operā Vilkaču mantiniece. 2015. gadā saņēmis Latvijas Gāzes Gada balvu Operai kā labākais operas solists.

Čellists Ēriks Kiršfelds ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars. Bijis ilggadējs Baltijas kamerorķestra Kremerata Baltica solists un čellu grupas koncertmeistars. Patlaban Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kameransambļa un klavierpavadījuma katedras docents un pedagogs Jūrmalas mūzikas vidusskolā. Aktīvi koncertē gan kā solists, gan dažādos kamersastāvos. Spīķeru stīgu kvarteta dalībnieks. 2009. gadā par izcilu darbu ansamblī saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu.

Pianiste Herta Hansena ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore. Aktīvi koncertējoša pianiste, dažādu kamermūzikas projektu dalībniece, daudzu dziedātāju un instrumentālistu uzticama skatuves partnere. Saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2013 kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.

Stāstniece Līva Grīnberga studē JVLMA akadēmiskā maģistra studiju programmā Muzikoloģija, specializācijā Mūzikas teorija. Līdzās studijām strādā par mūzikas teorētisko priekšmetu skolotāju Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un Iecavas Mūzikas un mākslas skolā. Epizodiski pilnveidojusi savas muzikologa profesionālās prasmes piedaloties Latvijas Radio 3 Klasika veidotajos raidījumos un žurnāla Mūzikas Saule rakstu veidošanā.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē

Biļetes cena 2 €

Atpakaļ