Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra un Latvijas Republikas Zemessardzes orķestra koncerts

04.07.2019 | plkst.19.00 - 20.30 Jēkabpils Tautas nams

Pilsētas svētku laikā Jēkabpils Tautas namā 4. jūlijā plkst.19.00 ikvienam būs iespēja apmeklēt Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra un Latvijas Republikas Zemessardzes orķestra koncertu.

Kanādas Bruņoto spēku Centrālais orķestris ir viens no sešiem Kanādas pilna laika militārajiem orķestriem, kas nodrošina muzikālo noformējumu daudzos Kanādas Bruņoto spēku, Aizsardzības departamenta un valdības pasākumos. Centrālais orķestris ir Kanādas militārās mūzikas vēstnesis pasaulē. Vairāk nekā 70 pastāvēšanas gadu laikā orķestris ir uzstājies dažādu valstu un karaļnamu pārstāvjiem, kā arī sniedzis publiskus koncertus daudzviet ārpus Kanādas.

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Tajā muzicē pamatā jaunieši, kas ir jau profesionāli mūziķi vai topošie profesionāļi.

Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un NBS ceremoniju muzikālā noformēšana. Šo pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Iepriekšējais gads Zemessardzes orķestrim bijis notikumiem bagāts, orķestris viesojās gan Mičiganā, ASV, gan Kanādā, sniedzot daudz dažādu koncertu. Košas atmiņas Zemessardzes orķestrim ir radījuši arī panākumiem pilnie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Zemessardzes orķestris regulāri sadarbojas ar Zemessardzes kori “Stars” un dažādiem populāriem solistiem.

Turpinot Zemessardzes un Zemessardzes orķestra tradīcijas, ieeja koncertā – bez maksas.

Atpakaļ