IZRĀDE PĀRCELTA! Kārļa Anitena autobiogrāfiskā  monoizrāde “Liftā un ratiņos”

19.03.2022 - plkst.17.00 Viesītes kultūras centrs “Sēlija”

IZRĀDE NO 19. MARTA TIEK PĀRCELTA UZ NENOTEIKTU LAIKU. PĀRCELTAIS LAIKS TIKS IZZIŅOTS!

 

19. martā pulksten 17.00 Viesītes kultūras centra ”Sēlija” lielajā zālē  būs skatāma aktiera un režisora Kārļa Anitena autobiogrāfiskā  monoizrāde “Liftā un ratiņos”.

Izrādes sižets norisinās kāda mistiska nama šahtā iestrēgušā liftā, kurā daudzu stundu garumā vienīgie iesprostotā vīrieša sarunu biedri ir ļaudis fotogrāfijā pie lifta sienas, kas realitātē ir izrādes skatītāji. Vienīgās “mēbeles” šajā liftā ir nez kur gadījušies iepirkuma ratiņi un skanda. Uz kurieni ar liftu grasījās doties izrādes varonis? Kāda iepirkuma ratiņiem ir saistība ar varoņa dzīvesstāstu? Kas patiesībā šajā stāstā ir pats lifts? Kādēļ tas apstājās un kādēļ neviens nesteidzas atpestīt iesprūdušo cilvēku? Tie ir tikai daži no jautājumiem, kurus šajā absurdajā, vienlaikus smieklīgajā un pārdomas raisošajā stāstā risina varonis.

Ceļojums izrādes varoņa dzīves līkločos nemanāmi pāraug paša Kārļa pieredzētajā un pārdzīvotajā savā radošajā darbībā un personīgajā dzīvē. Aiz Anitena dzirkstošā humora un būšanas uzmanības centrā daudzās radošās izpausmēs slēpjas dzīves novērtējums, kurā netrūkst arī skaudru mirkļu, netaisnības un pāridarījumu. Taču dzīves misija – dāvāt cilvēkiem prieku Kārlim allaž ir palīdzējusi atrisināt problēmas un, iespējams, tā palīdzēs arī viņa liftā iesprostotajam varonim izkļūt no slazda. Bet varbūt tieši negaidītā apstāšanās trakulīgajā skrējienā dos gana daudz vērtīgu atbilžu, lai ļautu gan Kārlim, gan viņa varonim nākotnes ceļu ieraudzīt pavisam citā gaismā.

Pieminēšanas vērts ir arī izrādes inscenējums. Pēc režisora ieceres ar visiem skatuves uzdevumiem – aktierspēli, scenogrāfijas pārbūvi, gaismošanu un apskaņošanu jātiek galā aktierim, kurš spēlē šajā izrādē, tātad pašam Kārlim. Par partneri gaismu režijā, kam izrādē ir īpaša nozīme, Kārlis Anitens izraudzījies Latvijas Nacionālā teātra gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu, ar kuru kopā radošajā dzīvē realizēti vairāki izaicinoši projekti. Savukārt izrādes producēšanu Kārlis uzticējis Maritai Krūskopai. Abu ceļi krustojušies pirms gandrīz divdesmit gadiem, un kopā realizētas neskaitāmas trakas un aizraujošas idejas.

Biļetes: 5,00 un 8,00 Eiro

Biļešu paradīze kasēs un Viesītes Kultūras centrā (tālr.26513349)

Ieeja pasākumā tikai ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu!

 

Atpakaļ