Katrīnas Gupalo un Edgara Vilcāna koncerts “Tas ir laiks”

10.05.2023 - plkst.19.00 Salas Tautas nams

Mainīts pasākuma norises datums! Uz 10.04. iegādātās biļetes derīgas!


10. maijā plkst. 19.00 Salas Tautas nams aicina uz Katrīnas Gupalo un Edgara Vilcāna koncertu “Tas ir laiks”. Koncertā skanēs pazīstamu latviešu un ukraiņu komponistu dziesmas, tautasdziesmas abās valodās un abu mūziķu oriģināldarbi.

Ukraiņu – latviešu mūziķi Katrīna Gupalo un Edgars Vilcāns pirmo reizi satikās pirms gada, kad tapa himniskā dziesma “Resistance”. Katrīna pulcēja vairāk kā 40 mūziķus projektā “Latvia for Ukraine” un nejauši medijos atrada informāciju par Edgaru, kurš Krievijas iebrukuma dēļ bija spiests pamest savas mājas un darbu Kijivā, un dodies uz savu otro dzimteni – Latviju.

Pavasarī Katrīna un Edgars piedalījās dažādos Ukrainas atbalsta koncertos, bet vasarā abi mūziķi radīja radiohitu “Dur Prom” (https://www.youtube.com/watch?v=HOVAdFaYvo8). Tam sekoja humoristiskā dziesma “Masas” (https://www.youtube.com/watch?v=G7-GwME49aQ) un vērienīgā kompozīcija ar Māra Čaklā vārdiem “Kamēr pret sauli kāpu” (https://www.youtube.com/watch?v=NxFTX9cB7gU). Nu abi mūziķi ir nolēmuši iziet no ierakstu studijas un kopā kāpt uz skatuves, lai dotu spēku, cerību un gaišumu klausītājiem visā Latvijā.

Katrīna un Edgars ir radījuši koncertprogrammu “Tas ir laiks”, kurā emocionāli un mūsdienīgi skanēs latviešu un ukraiņu spēka dziesmas. Tās būs Zigmāra Liepiņa, Mārtiņa Brauna, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa Haralda Sīmaņa dziesmas, latviešu un ukraiņu slavenākās tautasdziesmas, Raimonda Tigula saviļņojošie opusi, kā arī Katrīnas un Edgara radītās dziesmas.

Dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo studējusi Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā un Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā, guvusi atzinību dažādos starptautiskos konkursos. Māksliniecei ir ļoti aktīva koncertdzīve – koncerti lielākajās Latvijas koncertzālēs un dalība Latvijas kultūrtelpai nozīmīgos projektos. Jāatzīmē, Katrīna ir iekļauta žurnāla «Pastaiga 2022» gada sasniegumu topā «Izcilākās Latvijas sievietes». Turklāt Katrīnas radītā dziesma “Resistance” bija nominēta Latvijas Sabiedrisko mediju apbalvojumā “Kilograms kultūras 2022” kategorijā “Popkultūra”, kā arī guvusi starptautisku atzinību – pārstāvēja Latviju starptautiskajā TV maratonā “SAVE UKRAINE #StopWar, kurā piedalījās Imagine Dragons, Craig David, Salvador Sobral un citi pasaulē atzīti mūziķi, kā arī ierindojās leģendārā rokmūzikas kritiķa Artēmija Troicka izlasē “Пiснi перемоги” blakus Maneskin, Billie Eilish, Sting un Pink Floyd.

Mūzikas producents, aranžētājs, komponists un džeza pianists Edgars Vilcāns pirms kara sākuma strādāja lielākajā Ukrainas ierakstu kompānijā “MOZGI” Kijivā un sadarbojās ar populārākajiem ukraiņu dziedātājiem.

Edgars ir absolvējis Gliēra Mūzikas akadēmiju Kijivā, kur ieguvis bakalaura grādu džeza pianismā. Šobrīd Edgars turpina strādāt ar ukraiņu māksliniekiem attālināti, piedalās dažādos labdarības projektos un akcijās Ukrainas atbalstam. Pēdējā gada laikā Edgars ātri un pārliecinoši iekļāvies arī Latvijas mūzikas industrijā un dažādos muzikālajos projektos sadarbojies ar virkni lielisku mūziķu – Ralfu Eilandu, Māru Upmani-Holšteini, Grētu Grantiņu, Dagni Roziņu, Dionu, DJ Rudd, Būu, Chris Noah, Gintu Smuko, Rihardu Lībieti, Ilzi Rijnieci un daudziem citiem. Jāpiebilst, ka 2022. gada decembrī Edgars kļuva arī par Latvijas Radio labdarības maratona “Dod Pieci” dīdžeju un ētera personību, un nedēļu pavadīja Stikla studijā Doma laukumā.

Biļešu cenas 7,-, 10,- un 12,- EUR.

Biļetes var iegādāties Salas Tautas nama administrācijā biļešu tirdzniecības laikos. Informācija un biļešu rezervācija, zvanot pa tālruņa numuru 20233947.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Materiāli var tikt publicēti mājas lapā, informatīvajos izdevumos un sociālajos tīklos.

Atpakaļ