FILMA “Melānijas hronika”

08.11.2016 - plkst.18.00

No 8. līdz 10. novembrim plkst. 18.00 un 11. novembrī plkst. 15.00 Jēkabpils Tautas nama Kino Mītnē notiks mākslas filmas “Melānijas hronika” seansi. Režisora Viestura Kairiša filma balstīta, Sibīrijas izsūtījumu pārdzīvojušas latviešu sievietes, rakstnieces Melānijas Vanagas dzīvesstāstā.

Jaunības sapņi, dzīves labākie gadi, veselība, mājas, vīrs, dēls, sava zeme – padomju vara to visu atņēma, taču viņa izdzīvoja. Izdzīvoja, lai piedzīvoto pierakstītu un lai arī nākamās paaudzes neaizmirstu stāstu, kurā ar varu tikām ierauti mēs visi.

Šī filma ir patiess vēstījums par cilvēcības brīnumu, gara plašumu un ciešanu pilnajiem likteņiem Latvijas nācijas lielākajā traģēdijā. Tas ir stāsts par latviešu sievietēm, kurām bija jācieš, jāizdzīvo un jāpārdzīvo, lai vēlāk dzīvotu Latvijā. Filma veidota pēc Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem.

Lomās: Sabine Timoteo, Edvīns Mekšs, Ivars Krasts, Guna Zariņa, Maija Doveika, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Astrīda Kairiša, Evija Rudzīte.

Filmas treileris: https://vimeo.com/184832410

Filmas garums: 2 h

Vecuma ierobežojums 12+

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē un Kino Mītnē, biļetes cena 2 €

Atpakaļ