Kino Plača Dārza svētki

28.08.2020 - plkst.20.00 Jēkabpils Tautas nams, Kino placis

Lai arī šogad pilsētas svētkus nesvinam formātā, kādā bijām ieraduši iepriekšējos gados tos redzēt, uz “Kino Plača Dārza svētkiem” aicināsim arī šogad.  Arī šajā gadā, kurā svinam Jēkabpils 350. jubileju, tiksimies Jēkabpils Tautas nama iekšpagalmā, taču šoreiz Kino Plača sezonas noslēguma vakarā – 28. augustā plkst. 20.00.

Dārza svētkos ar koncertu “Atkusnis” pie mums viesosies talantīgais ģitārists Gints Smukais, kurš prezentēs savu otro albumu “Thaw” / “Atkusnis”. Jau pirmajā albuma skaņdarbā “Thaw” ir nojaušams albuma skanējums un noskaņa, par ko stāsta ģitārists Gints Smukais: “Skaņdarbs tapa man emocionāli sarežģītā dzīves posmā, kad biju spiests tuvam cilvēkam paziņot ne tik priecīgas ziņas. Tā muzikālais vēstījums atklāj, ka reizēm nav viegli saskarties ar realitāti, jo piespiedu reformas dzīvē ne vienmēr ienāk ar spalvas vieglumu. Skaņdarba ievērojamā repetīcija ritmā un harmonijā, kas atspoguļo negulētās naktis, cirkulējošās domas par sekām un nožēla par nepateikto. Un skaņdarba kulminācijā ir pateikts viss – vārdi kļūst lieki, jo iestājas atkusnis.”

Vakaru vadīs un ar stand-up izrādi priecēs komiķis Lauris Zalāns – pamatīgs enerģijas lādiņš, pozitīvisma avots un citu iedvesmotājs, influenceris, viens no Ghetto Games organizatoriem un pasākumu vadītājiem, video satura veidotājs, jaunietis, kurš spēj sasmīdināt teju jebkuru, un kā pats sevi dēvē – vienkāršs latgalietis. Par sevi komiķis stāsta: “Par to, ko padomās citi, es pilnībā neuztraucos un nedomāju, jo mans uzdevums ir nest pozitivitāti. Man ļoti patīk, ka cilvēki smejas. Tāds ir mans uzdevums – radīt pozitīvas, smieklīgas, citreiz muļķīgas, bet kopumā atmiņā paliekošas sajūtas, jautras emocijas.”

Dārza svētku noslēgumā vērosim džeza izdevniecības “Jersika Records” veidoto dokumentālo īsfilmu “Pie klavierēm – Džek Michalicky! Pirmais zināmais Latvijas džeza pianists”. Filma veidota pēc mūziķa, JVLMA džeza katedras dibinātāja un vadītāja, džeza vēstures pasniedzēja Indriķa Veitnera grāmatas “Latvijas džeza vēsture 1922-1940” motīviem un atspoguļo džeza mūzikas pirmsākumus Latvijā starp diviem pasaules kariem. Džeks Mihaļickis, pēc muzikoloģes Ingridas Zemzares vērtējuma ir pirmais klavieru improvizators Latvijā 30. gadu beigās.

Lai varētu ievērot visas noteiktās epidemioloģisko drošības pasākumu vadlīnijas un sanitāros protokolus, šoreiz šis būs maksas pasākumus, tādēļ pasteidzies iegādāties savu biļeti!

Biļetes pieejamas Jēkabpils Tautas nama kasē. Biļetes cena 3 €.

Atpakaļ