Kino Plača DĀRZA SVĒTKI

07.07.2016

7. jūlija vakarā plkst. 21.00 Jēkabpils Tautas nama pagalmā atzīmēsim Kino Plača Dārza svētkus. Dārza svētkos apmeklētājus priecēs muzikālā apvienība “Muskatrieksts”, tiks demonstrēta festivāla “Short Riga” īsfilmu programma un gaidāmi dažādi pārsteigumi! Šajos svētkos tiksimies ar režisoru Jāni Ābeli, savukārt smaidīt mums liks Rīgas Improvizācijas teātra aktiera Viestura Vizuļa stāvizrāde.

“Plenči” / rež. Gatis Ungurs (2015, 23 min)

Komisks stāsts par diviem brāļiem lauku vidē, kuri nav ar mieru dzīvot mietpilsoņu dzīvi, un visas savas problēmas cenšas atrisināt kā viņiem labpatīk. Filmā tiek atspoguļota sakāpināta lauku realitāte, vai tā būtu ģimenes uzturēšana, lielīšanās ar savu ego, benzīna tirgošana, vai nemitīga klejošana un mūzikas spēle. Krišs un Otto ir tam visam pa vidu.

“Zeme ir visvientuļākā planēta” / rež. Liene Linde (2015, 13 min)

Kā darbojas pasaule? Kas prātā pieaugušajiem? Šos jautājumus nenākas viegli saprast, ja ir tikai septiņi gadi. Šis ir stāsts par Justīni un kādu viņas dzimšanas dienas rītu. Mazās meitenes lielākā vēlēšanās dzimšanas dienā ir dāvanā saņemt sunīti. Vai viņas sapnis piepildīsies?

“Lācars” / rež. Kristiāns Riekstiņš (2015, 28 min)

Jauna žurnāliste Zane satiek vīrieti, kurš apgalvo, ka ir augšāmcēlies no mirušajiem. Matīss piedāvā Zanei veidot rakstu par sevi, bet apmaiņā lūdz palīdzību savas sievas meklēšanā. Vai Matīss ir cietušais, jucis vai prasmīgs šarlatāns?

“Augstāk par zemi” / rež. Jānis Ābele (2015, 27 min)

Filma ir stāsts par jauniešiem agrajos 20. gados, kuri ar atvērtu sirdi iepazīst pasauli, vēl nenojaušot, ka tā kuru katru mirkli var tikt salauzta. Režisors stāsta: “Šajā vecumā cilvēks it kā skaitās pieaudzis, bet reizē ir tikai pusaudzis lielākā ķermenī. Kaut kas šarmants ir šajās dzīves pirmajās vilšanās pieredzēs.” Paralēli triju jauniešu ikdienas gaitām un kritieniem valsts kaimiņos sarežģījusies politiskā situācija, pastāvot reāliem kara draudiem. Kāds būs šis laiks un kā to pārdzīvo jaunieši, par to varēs redzēt filmā.

“Short Riga” ir 2015. gadā tapusi biedrība, kas nodarbojas ar īsfilmu izplatīšanu, pētīšanu un popularizēšanu, veidojot tematiskas programmas, pētot jauno audiovizuālo kultūru, kas sastopama tādās interneta vietnēs kā YouTube.

Pasākumu atbalsta Jēkabpils pilsētas pašvaldības domes deputāts Nikolajs Anuškevičs

Pasākums bez ieejas maksas

Atpakaļ