Kino vakars ar uzkodām un sarunām. Filma “Ellings”

25.10.2022 - plkst.18.00 Krustpils kultūras centrs

Aicinām uz īpašu kino vakaru ar uzkodām un sarunām! Gaidīsim ikvienu jēkabpilieti 25. oktobrī plkst. 18.00 Krustpils kultūras centrā uz mākslas filmu “Ellings”.

Oktobris Latvijā un citur pasaulē ir Garīgās veselības mēnesis, tāpēc Jēkabpilī, Krustpils kultūras centrā notiks garīgās veselības tēmai veltīts kino vakars.

Vakaru sāksim ar kino eksperta Sergeja Timoņina izklāstu par filmu un tās vēstījumu. 
Turpinājumā dzirdēsiet Arvīda Denisa pieredzes stāstu par cilvēka ar garīga rakstura traucējumiem integrēšanos sabiedrībā. 
Iegūsim arī ieskatu par Labklājības ministrijas, Eiropas Savienības fondu un EEZ Norvēģijas grantu ieguldījumiem cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem integrācijā sabiedrībā. 
Vakara nagla – Oskaram nominētā Norvēģijas mākslas filmas “Ellings” demonstrācija!

INFORMĀCIJA PAR FILMU:

Kad aiziet mūžībā māte, kas par viņu rūpējusies visus viņa 40 gadus, jūtīgais topošais dzejnieks Ellings tiek nosūtīts dzīvot sociālās aprūpes iestādē. Tur viņš satiek labsirdīgo Šellu Bjarni, kuram ir ap 40, liels augums un apsēstība ar sievietēm, kaut gan pats ir nevainīgs. Pēc diviem gadiem vīrieši tiek brīvībā, viņiem tiek nodrošināts valsts apmaksāts dzīvoklis un stipendija ar cerību, ka viņi spēs uzsākt patstāvīgu dzīvi. Sākotnēji vienkārša darbība, kā iepirkšanās piemājas pārtikas veikalā, ir izaicinājums. Ar draudzību, kas radusies no izmisīgas atkarības, tramīgais Ellings un trakulīgais, topošais brunču mednieks Šells Bjarne atklāj, ka viņi ārpusē var ne tikai izdzīvot, bet arī izbaudīt dzīvi. Taču, pieaugot drosmei, viņi atrod dīvainus veidus, kā tikt galā ar sabiedrību un nodibināt draudzības visneticamākajās vietās.

Ieeja pasākumā bez maksas. Vietu skaits ierobežots. Bezmaksas ieejas kartes var saņemt “Biļešu paradīzes” kasēs vai www.bilesuparadize.lv. un Krustpils kultūras centra kasē.

Kino vakari tiek finansēti no Labklājības ministrijas Eiropas Sociālā fonda projekta “Tehniskā palīdzība sabiedrības informēšanai labklājības jomā (2. kārta)” līdzekļiem. Līdzfinansē EEZ un Norvēģijas granti.

Atpakaļ