KONCERTPROGRAMMA “Kluss starojums” – Endija Rezgale, Ilona Birģele, Madara Briška

30. decembrī plkst. 14.00 Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā aicinām uz koncertprogrammu “Kluss starojums”. Jau otro gadu Endijas sirds aicinājums ir Ziemassvētku laikā iepriecināt klausīstājus ar skaistākajām Ziemassvēku dziesmām. Tāpēc šogad Endija Rezgale īpašo Ziemassvētku noskaņu radīs kopā ar vienu no starptautiski atzītākajām mūziķēm ērģelnieci Ilonu Birģeli un jauno talantu – obojisti Madaru Brišku.

Latvijas skaistākajos dievnamos 2018. gada decembrī izskanēs jaunās dziedātājas Endijas Rezgales koncertprogramma “Kluss starojums”. Ziemassvētki ir laiks, kad cilvēku sirdis ir atvērtas visam labajam un patiesajam. Tas ir pārdomu laiks par paveikto, pārdzīvoto un izjusto, par atbalstu, ko esam saņēmuši no sev tuvajiem cilvēkiem. Tas ir laiks, kad vēlamies dāvāt citiem prieku, jo vien dodot citiem, varam laimi gūt!

Koncertprogramma “Kluss starojums” aicina klausītājus gūt dvēselē mieru, klausoties pasaulē dziedātākajos Ziemassvētku korāļos un atpazīstamākajās gan latviešu komponistu, gan arī ārzemju komponistu dziesmās. Mākslinieces piedāvā saviem klausītājiem baudīt patieso mūzikas burvību ar tīro un dzidro akustisko skanējumu.

Programmā varēs dzirdēt Ziemassvētku korāļus “Es skaistu rozīt’ zinu” un Ā.Č.Adamsa “Ak, svētā nakts”, Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesma”, Jāņa Lūsēna “Mazu brīdi pirms”, Riharda Dubras “Beate Es”, Virgo “Maria”, Agnetas Krilovas-Bērziņas “Kluss starojums”. Klausītāji varēs dzirdēt arī Endrū Loida Vēbera “Pie Jesu”, Franča Šūberta “Ave Maria”, Johannesa Brāmsa “Šūpuļa dziesmu”, u.c..

Endijai Rezgalei piedalīties Ziemassvētku koncertprogrammās ir kļuvusi par gada nogales tradīciju. Viņa ir dziedājusi koncertprogrammā “Pieskaries brīnumam” un “Ar sirdi eņģeļa plaukstā”, kā arī pati veidojusi un piedalījusies koncertprogrammā “Ziemassvētki cauri gadsimtiem”. Daļu savas dzīves Endija aizvadījusi Dienvidāfrikas Republikā, ar savu balsi priecējot tās vietējos iedzīvotājus. Atgriezusies dzimtenē, Endija turpina aktīvi koncertēt, piedaloties dažādos projektos, kā arī strādā par pasniedzēju Latvijas Universitātē.

Ilona Birģele regulāri koncertē Rīgas Domā un Latvijas reģionos, atskaņojot solo programmas. Viņa sniegusi koncertus visdažādākajās pasaules valstīs, kā arī piedalījusies meistarklasēs un festivālos, cildinot Latviju un jauno komponistu vārdus plašajā pasaulē.

Madara Briška tikko absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu, turpinot studijas Latvijas Kultūras akadēmijā, taču daudz sava laika velta obojas spēlei Latvijas Republikas Zemessardzes orķestrī.

Koncerta ilgums – 1 stunda 15 minūtes
Koncerts ir akustisks, bez skaņas pastiprinātāju izmantošanas
Baznīca tiks apkurināta uz koncerta laiku

Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā, kā arī stundu pirms koncerta norises vietā

Biļetes cena 8 €, bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas

‌Viens no iepriekšējo gadu ierakstiem: https://www.youtube.com/watch?v=Kas4fqach0g

Informāciju sagatavoja:

Endija Rezgale

Atpakaļ