KONCERTS “Es vēlos tev dāvināt rozes” – Rīgas vīru koris “Absolventi”

03.02.2018 - plkst.16.00

3. februārī plkst. 16.00 Jēkabpils Tautas namā Rīgas vīru kora “Absolventi” koncerts “Es vēlos tev dāvināt rozes”. Rīgas vīru koris “Absolventi” veidojās no divu Latvijas augstākās izglītības iestāžu absolventiem – Latvijas Valsts Universitātes un Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas studentu koriem. Kora mākslinieciskais vadītājs ir Edgars Vītols, diriģents Arvīds Platpers, Edgars Briņķis.

“Koncerta programmā iekļautas dziesmas, kuras izceļ sieviešu daili, cildina to un stāsta par nesavtīgu vīriešu mīlestību pret sievieti – gan klasika, gan tautas mūzika un pazīstamas melodijas, gan jauni, tieši šim koncertam veidoti aranžējumi”, tā par koncertu kora mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols.

Pēc kora nodibināšanas 1959. gadā tas ilgstoši darbojās Paula Kveldes mākslinieciskajā vadībā, kļūstot par vienu no vadošajiem vīru koriem Latvijā. 1999. gadā kora māksliniecisko vadību pārmantoja Paula Kveldes audzēknis Arvīds Platpers.

Kora repertuārā ir daudz latviešu klasiķu, jaunās paaudzes un ārzemju komponistu darbi. Īpaši atzīmējams kora lielais ieguldījums latviskā gara uzturēšanā, ik gadus piedaloties patriotiskajos pasākumos. 1980. gadā “Absolventi” uzsāka sadarbību ar komponistu Raimondu Paulu. Lieliska sadarbība “Absolventiem” ir ar Tartu vīru kori “Gaudeamus”, organizējot ģimeņu vasaras koru nometnes, kā arī ik gadus apmainoties ar koncertiem Rīgas un Tartu koncertzālēs, veidojot arī kopējas programmas latviešu un igauņu valodās.

Ļoti nozīmīga korim bija piedalīšanās H.Berlioza operas “Fausta pazudināšana” atskaņojumos, uzstājoties kopā ar profesionālajiem kolektīviem simfoniskā orķestra pavadījumā gan Rīgā, gan Minskā, ievērojamo diriģentu J.Jefimova, N.Jervi, V.Fedosejeva vadībā.

Kora mākslinieciskais līmenis un daudzveidīgais dziesmu klāsts ļāvis vīriem daudz koncertēt arī Eiropā, gūstot starptautisku atzinību.

Diriģentu Paula Kveldes un Arvīda Platpera darbība guvusi augstu valdības novērtējumu – abi ir Trīszvaigžņu Ordeņa kavalieri. Par aktīvu darbību atmodas un barikāžu laikā kora vadība un dziedātāji apbalvoti ar barikāžu dienu piemiņas medaļām.

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē

Biļetes cena 2 €

Atpakaļ