Koncerts “Latviešu un gruzīnu balsis” 

08.09.2023 - plkst.19.00 Krustpils kultūras centrs

8.09. PLKST.19.00

KONCERTS “LATVIEŠU UN GRUZĪNU BALSIS”

Grupas “Saucējas” un “Nanina” aicina uz koncertiem “Latviešu un gruzīnu balsis”un meistarklasēm Jēkabpilī 8. septembrī, Rēzeknes novada Lūznavā 9. septembrī,
Daugavpilī 10. septembrī un Rīgā 13. septembrī.

Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas” unGruzijas sieviešu folkloras grupa “Nanina” šogad svin 20 gadu jubileju un abi kolektīvi sadarbojas jau no 2004. gada. “Nanina” dalībnieces ir etnomuzikoloģes, kuras pēta un praktizē gruzīnu tradicionālo dziedāšanu, ir izdevušas vairākus mūzikas albumus un organizē sieviešu tradicionālās mūzikas festivālu “Nanina”. Grupas “Saucējas” repertuārā ir plaši pārstāvēti dažādi latviešu tradicionālās polifonijas veidi – gan arhaiskās burdondaudzbalsība, gan dažādas vēlīnās izcelsmes daudzbalsības formas.

Koncertos dzirdēsim latviešu un gruzīnu dziedāšanas tradīcijas, savukārtmeistarklasēs grupa “Nanina” pastāstīs par unikālo UNESCO aizsardzībā esošo gruzīnu daudzbalsīgās dziedāšanas tradīciju un iemācīs kādu gruzīnu dziesmu. Caur gadskārtu, darba dziesmām, sadzīves dziesmām, šūpuļdziesmām, kāzu un citu cilvēka mūža godu dziesmām “Saucējas” un “Nanina” koncertos atklās gan katrai kultūrai raksturīgo, gan tās abas vienojošos aspektus. “Mūs vieno ilggadīga draudzība un kopīgs darbības virziens –  pētīt, apgūt un popularizēt tradicionālo dziedāšanu, īpašu uzmanību veltot daudzbalsībai,” uzsver grupas “Saucējas” dalībnieces. “Šī koncerttūre ir īpaša ar to, ka parādīsim sieviešu kompetences sfēras tradicionālās kultūras kontekstā un tam atbilstošo dziesmu repertuāru.”

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā. 

Biļetes cena: 5 eur

Atpakaļ