Koncerts „Pateicības dziesma“ – Ž.Siksna, E.Alpe

Kā ik gadus, arī šovasar Jēkabpils Sv. Miķeļa baznīcā būs iespēja dzirdēt izcilu mūziku vairākos koncertos, kuru ienākumi paredzēti dievnama atjaunošanai.

Uz koncertu „Pateicības dziesma“ 22.07. plkst. 18.00 sava jubilejas gada svinību ietvaros aicina tautā iemīļotais dziedātājs Žoržs Siksna.

Lai arī Žoržs Siksna plašākai publikai pazīstams kā viens no spilgtākajiem latviešu estrādes žanra dziedātājiem, tomēr viņš ar panākumiem sevi apliecinājis arī akadēmiskās dziedāšanas jomā, tostarp garīgās mūzikas repertuārā ar ērģelēm.

Kopā ar viņu muzicēs ērģelniece Edīte Alpe. Abi kopā Latvijas baznīcās uzstājas kopš 2009. gada – koncertējuši gan Rīgas Doma, Liepājas Sv. Trīsvienības, Jūrmalas Dubultu un Slokas luterāņu dievnamos, gan arī Bauskas, Jelgavas, Piņķu u.c. baznīcās.

Koncertā skanēs gan klasiskās mūzikas pērles – S. Franka, Ž. Forē, A. Melihāra dziesmas, gan latviešu komponistu  – Raimonda Paula,  Arvīda Žilinska,  Jāņa Kalniņa vokālā kamermūzika. Jāņa Kalniņa dziesmas „Par katru stundu Dievam pateicos“ saturiskajā vēstījumā balstīts arī koncerta nosaukums „Pateicības dziesma“.

Ieeja par ziedojumiem dievnama remontam.

Atpakaļ