Koru duets un solistu ansamblis Johana Sebastiana Baha Magnifikātā Dunavas Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīcā

Piektdien, 29. septembrī, plkst. 19.30 Dunavas Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīcā gaidāma krāšņa koru dueta –  JASMĪNAS KORIS no Rīgas, VĒJA BALSS no Carnikavas, kā arī solistu un ērģeļu saskaņa koncertprogrammā “Magnificat. Bach.Dunava.”

Koncertprogrammā Dziesmusvētku un Jēkabpils novada koru virsdiriģentes Agitas Rimšēvičas vadītajam Ziemeļrīgas kultūras apvienības VEF Kultūras pils “Jasmīnas korim” pievienosies Carnikavas jauktais koris “Vēja balss” ar māksliniecisko vadītāju Matīsu Circeni,   ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja, kā arī virkne izcilu Latvijas solistu: Ieva Parša (alts), Inese Romancāne (soprāns), Viktorija Majore (soprāns), kā arī Mārtiņš Zvīgulis (tenors).

Koncerta programma veidota galvenokārt ap Marijas slavas dziesmu “Magnificat” jeb  Augsti slavē Kungu, mana dvēsele!  Johana Sebastiāna Baha mūzikā. Kā lielisks papildinājums būs arī skaņdarbi no unikālās 17. gadsimta dziesmu grāmatas, ko sakārtojis un izdevis Ilūkstes priesteris, jezuīts Georgs Elgers. Dziesmu grāmata īpaša ar to, ka ir pirmais nozīmīgais baznīcas melodiju krājums Latvijas teritorijā. Skanēs dziedājumi “Jesus Dulcis” (Jēzus saldā pieminēšan’) īpatnējā 17. gadsimta latviešu valodā. Koncertā dzirdēsim arī dziesmas, ko latviešu valodā atdzejojis Neretas luterāņu mācītājs Kristofors Fīrekers.

“Koncerta centrā liktais Johana Sebastiāna Baha komponētais “Magnificat” pirmajā veidolā pirmatskaņots 1723. gada Ziemassvētkos. Tas bija pirmais gads, ko Bahs pavadīja Leipcigā Sv. Toma baznīcas kantora amatā. Ap 1730. gadu Bahs pārstrādāja “Magnificat” tādu, kādu pazīstam to mūsdienās. Skaņdarbs ir neticami lakonisks un koncentrēts. Nepilnas pusstundas laikā ģeniālā kārtā nomainās teju visi iespējamie dvēseles un prāta stāvokļi, kas var piemeklēt cilvēku. Ir izmantota apļa kompozīcija, kur finālā skan tas pats mūzikas materiāls, kas sākumā, tādējādi noapaļojot kompozīciju un padarot “Magnificat” par, gribētos apgalvot, Baha vispilnīgāko vokāli instrumentālo skaņdarbu,” vēsta Orests Silabriedis. Baha “Magnificat” atskaņojumu vadīs jaunais un talantīgais diriģents Matīss Circenis.

Koncertu organizē nodibinājums “Iedvesmas fonds” ar Sēlijas kultūras programmas Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Ieeja par ziedojumiem baznīcai.

Atpakaļ