Krustpils kultūras nama 60 gadu jubilejas koncerts

11.05.2019 - plkst.16.00 KRUSTPILS KULTŪRAS NAMS

Vēja spārniem aiztraucas laiks. Mēs to nevaram ne apturēt, ne pagriezt atpakaļ. Tālajā 1959.gada 20.martā, piedaloties celtnes arhitektam Andrejam Aivaram, Krustpils kultūras nams tiek atklāts un sāk dzīvot savu dzīvi, sevī pulcinot dažādus kolektīvus – kā tādas bitītes bišu stropā.

Jēkabpils kultūras dzīve ir gana rosīga un daudzveidīga. Stabilu vietu tajā ir ieņēmis Krustpils kultūras nams, kuram martā apritēja sešdesmitā pastāvēšanas gadadiena. Šim notikumam par godu rīkojam koncertu, kurā gribam sumināt ne vien Kultūras namu, bet arī tos, kas mūsu namu paceļ citos augstumos – mūsu čaklās un bezgala radošās bitītes – amatiermākslas kolektīvus!

Mūsdienās daudzus jo daudzus jēkabpiliešus vieno mīlestība pret kādu aktiermākslas veidu – un arī kultūras nama stropā šo darbīgo bitīšu ir gana daudz – savas mājas šeit atraduši 19 kolektīvi, kuros darbojas 484 dalībnieki, no kuriem daļu satiksim koncertā.

Koncertā skandinās, dziedās un dejos: Pūtēju orķestris “Krustpils”; Bērnu kolektīvi – popgrupas “Pelēni” un “Ding-Dong”, tautas deju kolektīvi “Pastalnieki”, deju studija “Inter”; tautas deju kolektīvi – “Delveri”, “Delverēni” un ” Kauranieši”; vidējās paaudzes deju kolektīvi –  “Kreicburga” un “Zīlānietis”, senioru deju kolektīvs “Krustpilietis”; ansambļi – “Vakarvējš” un “Bariņa” kā arī folkloras kopa “Rati”; jauktais koris “Noskaņa” un senioru koris “Atvasara”.

Starpbrīdī būs iespējams aplūkot – Jēkabpils mākslas skolas pedagogu gleznas; tautas lietišķās mākslas studijas “Saulgrieži” radošos darbus, kā arī stendus, kuros atspoguļoti kultūras nama vēsturiskie aspekti. Par muzikālo noformējumu rūpēsies saksofonists Jānis Briška.

Neskatoties uz kultūras nama gana lielo vecumu – nekas jau neapstājas, tieši otrādi – viss turpinās un sākas atkal no gala. Tādēļ, mīļie jēkabpilieši, aicinām Jūs 11.maijā, plkst.16.00 atnākt ciemos uz Krustpils kultūras namu un varam garantēt – aiziesiet ar smaidu un pozitīvām emocijām!

Pasākums bez ieejas maksas.

Krustpils kultūras nama pasākumu organizatore,

Vita Artjomenko

Atpakaļ