Kultūras baudīšanas vietām – sava kategorija apbalvojumā “Kilograms kultūras”. Aicinām balsot par Jēkabpils Tautas namu!

11.01 - 19.01

Pirmdien, 7. janvārī, portālā LSM.lv sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras” ziemas balsojums. Astoņās kategorijās žūrija apkopojusi oriģinālus, profesionālus un sabiedrībā rezonansi raisījušus darbus, kas tapuši no aizvadītā gada jūlija līdz decembrim. Nu tie uzsāk sacensību par izvirzīšanu fināla balsojumam. Ziemas balsojumā apbalvojuma jaunākajā kategorijā “Kultūrvieta” piedalās arī spilgtākās kultūras baudīšanas vietas, ko ieteikuši skatītāji un klausītāji. Aicinām balsot par Jēkabpils Tautas namu!

Astoņās kategorijās – mūzika, kino, teātris, vizuālā māksla, literatūra, mantojums, notikums un pārsteigums – izvirzītie darbi Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM.lv žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu “Kilograms kultūras”. Savukārt kultūrvietas, kas balsošanas vietnē sadalītas pa reģioniem, ir skatītāju un klausītāju ieteiktas. No Rīgas pieteiktas 16 kultūrvietas, no Vidzemes – 13, no Kurzemes – 11, no Latgales – septiņas, bet no Zemgales – trīs. Par ziemas balsojuma dalībniekiem astoņās kategorijās un “Kultūrvietu” līdz 18. janvāra plkst. 23.59 iespējams nobalsot vietnē https://kgkulturas.lsm.lv. Balsot par saviem favorītiem var vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu. Katrā kategorijā divi lielāko balsu skaitu saņēmušie darbi tiks virzīti fināla balsojumam, kas norisināsies no 24. janvāra līdz 2. februārim, savukārt no kategorijas “Kultūrvieta” fināla balsojumā iekļūs piecas vietas – pa vienai no katra Latvijas reģiona.

Balvas “Kilograms kultūras 2018” ieguvēji tiek noskaidroti trijos balsojumos – vasaras, ziemas un fināla balsojumā. Tādējādi, atšķirībā no citiem gadiem, visās kategorijās izvirzīts vairāk pretendentu nekā ierasts. Fināla balsojumā skatītāji un klausītāji varēs balsot par četriem darbiem katrā kategorijā (izņemot “Kultūrvietu”).

Balvas “Kilograms kultūras 2018” žūrijā darbojas sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Eva Johansone, Lilita Eglīte, Anete Lesīte, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, Latvijas Radio 3 – Klasika direktore Gunda Vaivode, Latvijas Radio programmu vadītāji un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, Justīne Savitska un Toms Treibergs. Finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 21. janvārī. Svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija notiks 26. februārī. Balvas tiks pasniegtas jau astoto gadu.

Atpakaļ