Kultūras pārvalde saņem finansējumu inovatīvam projektam

26.02 - 31.12

2016. gada pirmajā Valsts Kultūrkapitāla projektu konkursā Jēkabpils Kultūras pārvalde guvusi finansējumu abiem iesniegtajiem projektiem. Mūzikas un dejas mākslas nozarē apstiprināts projekts VIII Rudens Kamermūzikas dienas Jēkabpilī”, bet Tradicionālās kultūras nozarē – „Saules gadskārtas Jēkabpilī”. Kopējā piesaistītā summa ir 3850,- EUR

Jau par tradīciju kļuvis koncertu cikls „Kamermūzikas dienas Jēkabpilī”, kas arī šogad oktobrī norisināsies Jēkabpils tautas namā. Trīs koncertu ciklā satiksim Latvijā un pasaulē pazīstamus un atzītus māksliniekus. Koncertēs Sinfonietta Rīga (diriģents Normunds Šnē) un soliste Eva Bindere (vijole), Jēkabpils kamerorķestris (diriģents Mārtiņš Bergs) un soliste Anete Toča (flauta), bet programmā “Mūzikas Confetti” dzirdēsim Marlēnu Keini (soprāns) un Nauri Indzeri (baritons). 

Jauna iniciatīva ir pasākumu cikls „Saules gadskārtas Jēkabpilī”. Tā laikā ar dažādu aktivitāšu starpniecību (interaktīvas lekcijas, radošās darbnīcas jeb radītavas, koncerti, sadziedāšanās u.c.) plānots organizēt četrus bezmaksas saulgriežu svinēšanas pasākumu ciklus – Lieldienās, Jāņos, Miķeļos un Ziemassvētkos.

Pirmais notikums ciklā gaidāms 19. martā, kas plkst.14.00 Latvijas Kultūras akadēmijas lektore Iveta Tāle vadīs interaktīvu meistardarbnīcu “Ai, jel, manu skaņu balsi”.

Meistardarbnīca veltīta latviešu dziedāšanas tradīcijām brīvā dabā, īpaši pavasarī. Lektore iepazīstinās ar ziņām, ko par dziedāšanas situācijām, dziedātāju un klausītāju izjūtām, dažādām dziedāšanas tehnikām un terminoloģiju vēsta tautasdziesmas, izmantojot arī skaņas un video ierakstus.

Interesentiem būs iespēja izdziedāt tautasdziesmas par pavasari un Lieldienām dažādās dziedāšanas tehnikās.

Atpakaļ