Kultūrkapitāla fonds piešķir finansējumu Projektam “Dzīve grāmatā, grāmata dzīvē”

21.04 - 31.07

Jēkabpils Galvenajai bibliotēkai piešķirts finansējums 960 Eur apmērā projekta “Dzīve grāmatā, grāmata dzīvē” realizēšanai.

Projekta mērķis ir literāru pasākumu organizēšana reģionā un bibliotēkas darbības nodrošināšana, popularizējot literārus pasākumus un nodrošinot to pieejamību plašai sabiedrībai. Projekta ietvaros tiks organizēti trīs literāri pasākumi, kuru laikā pasākuma vadītāja, kultūržurnāliste Liega Piešiņa diskutēs ar autoriem par sabiedrībā neērtām tēmām un to atspoguļojumu rakstnieku literārajos darbos. Katru sarunu papildinās izstādes bibliotēkā un virtuālajā vidē. Ar šīm aktivitātēm tiks veicināta interese un diskusija par latviešu oriģinālliteratūru, sabiedrībā neērtām tēmām un lasīšanu. Projektu plānots realizēt vasaras mēnešos.

Pirmā sarunas tēma, par kuru tiks runāts, ir “Vardarbība mūsu sabiedrībā un ģimenē”. Diskusijā piedalīsies stāstu krājuma “Bumbulītis” autore Dace Vīgante. Krājumā viņa pievēršas smalkai un niansētai pasaules uztverei un atveidei.

Otrajā sarunā piedalīsies dzejniece, rakstniece un dramaturģe Inga Gaile. Viņas jaunākais romāns “Rakstītāja”, kura centrā ir latviešu rakstniece un sieviešu tiesību aktīviste Ivande Kaija. Sarunas tēma “Rakstnieki – sabiedrības inteliģences veidotāji”.

Trešajā sarunā “Mēs paaudžu paaudzēm” piedalīsies Inga Žolude. Rakstniece ir saņēmusi Eiropas Savienības Literatūras balvu, raksta gan pieaugušajiem, gan arī izdevusi pirmo grāmatu bērniem – “Pirmo reizi uz Zemes”.

Sarunas būs iespējams noklausīties Jēkabpils Galvenās bibliotēkas un Jēkabpils Kultūras pārvaldes mājaslapās un sociālajos tīklos. Klausītāji varēs piedalīties, iesūtot jautājumus un izsakot domas par sarunas tēmu.

Atpakaļ