Lāčplēša dienai veltīts atceres pasākums

11.11.2023 - plkst.18.00 Laukums pie Salas Tautas nama

Lāčplēša diena Salā 

1919. gada 11. novembrī Latvijas armija sakāva Bermonta vadītos vācu un krievu baltgvardu spēkus Rīgā un atbrīvoja Daugavas kreiso krastu. Uzvara pār Bermonta armiju nodrošināja Latvijas neatkarības nostiprināšanos un valsts pastāvēšanu.  Šis datums ir simbolisks, jo raksturo brīdi, kad sabiedrība apvienojās un smagās cīņās uzvarēja labi bruņotu, skaitliski pārāku ienaidnieku. 11. novembrī – Lāčplēša dienā  tiek pieminēti karavīri, kas izšķirošajā brīdī labprātīgi ziedoja savas dzīvības Latvijas valsts pastāvēšanas labā. 

11. novembris kļuvis par simbolu latviešu karavīru uzvarām Brīvības cīņās un ir atbilstošs brīdis, kad atzīmēt visos karos cīnījušos Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, tāpēc Lāčplēša dienā no plkst. 18.00 Salas ciemata centrā norisināsies gaismas akcija “Sēlijas gaisma Latvijai!”, kurā ikvienu aicinām piedalīties, lai godinātu brīvības cīņās kritušos varoņus, veidojot gaismas rakstus ar līdzi paņemtajām svecītēm.  

Plkst. 19.00 atceres brīdī pie Salas Tautas nama atgriezīsimies tālajos notikumos, ieklausīsimies patriotiskā dzejā un grupas “Cool Collective izpildītajās dziesmās. Dzirdēsim ikviena latvieša sirdij tuvas dziesmas – “Piekūns skrien debesīs”, “Tavs karogs”, u.c. -, t./dz. Divdūjiņas gaisā skrēja”, kā arī  “Cool Collective” oriģināldziesmu “Apstājies”.  

Visi pasākumi pie Salas Tautas nama bez ieejas maksas. 

Atpakaļ