Laikmetīgās Vēstures muzeja IZSTĀDES par Jēkabpils kultūrvēsturi un Atmodas laika norisēm, audio vizuāla INSTALĀCIJA “Jēkabpilieši Atmodas laikā”

12.11 - 16.11 | plkst.13.00 - 19.00

Jēkabpils pilsētas bibliotēkas un “Biedrības Jēkabpils mantojums” veidotās izstādes veltītas Jēkabpils kultūrvēsturei, kas stāsta par pirmās brīvvalsts laikā tapušajām galvenajām pilsētas būvēm: Krustpils – Jēkabpils tiltu un Aizsargu namu, kā arī Aizsargu organizāciju, šeit dzīvojušu izcilu personību ev. lut. Goda prāvestu Mārtiņu Kārtiņu. Izstāde no novadpētnieces Sarmītes Ozoliņas kolekcijas vēsta par Zīlānu depo Brīvības cīņām tapušo Bruņu vilcienu, bet ar biedrības “Daugavas pārupieši” izstādi uzzinām par jēkabpiliešu, Lāčplēša kara ordeņa kavalieru dzīvesgaitām un likteņiem. Ar stāstījumu par vēsturisko Latvijas bankas ēku ir iespēja izstaigāt majestātisko būvi.

Savukārt, par Atmodas laika notikumiem un cilvēkiem tajos iespējams uzzināt no Daiņa Ormaņa, Pētera Sprukta un Jāņa Lāča fotogrāfijām. Ēkas pagrabstāvā skatāma jauniešu radošās apvienības “4. siena” izveidotā audiovizuālā ekspozīcija, kuras saturs smelts septembrī Laikmetīgās vēstures muzejā notikušajā sarunu ciklā “Gadsimta ieausti Jēkabpili” un vēsta par jēkabpiliešiem Atmodas un pārmaiņu laikā.

Audiovizuālā ekspozīcija

Septembrī Jēkabpilī darbojās Laikmetīgās vēstures muzejs, kura koncepcija – dzīvi stāstītā vēsture. Muzeja darbības laikā ierakstītas 17 sarunas. Runātāji – pilsētas atmodas dzīvē nozīmīgu lomu spēlējoši cilvēki. Sarunu virstēma – brīvība.

Sarunu esence apkopota multimediālā darbā, kas bankas ēkā skatāms un klausāms patriotisma nedēļā – no 12. līdz 18.novembrim. Audio vizuāla instalācija eksponēta uz ēkas pagrabstāva ēkas 3 sienām, veidojot plašu 270 grādu vizuālu telpu, tādējādi ieskaujot skatītāju un liekot burtiski ieiet dzīvajā vēsturē. Tajā, kuras liecinieki un dalībnieki esam mēs ikviens.

Atpakaļ