“Laikmetīgās vēstures muzejs” “24×30”

03.09 - 29.09

No 3. septembra Pormaļa ielā 11 atvērsim vēsturiskās Latvijas bankas Jēkabpilī ēkas durvis, kurā līdz 29. septembrim darbosies Laikmetīgās vēstures muzejs “24×30”. Muzejs tiek atvērts projekta “Brīvības ielu stāsti republikas pilsētās” ietvaros.

 Muzejs darbosies divos posmos – septembrī gida pavadībā būs apskatāma bankas ēka un ar Jēkabpils kultūrvēsturi saistītas izstādes. Šajā laikā muzeja telpās tiks izstādītas dažādas izstādes, kurās būs apskatāmi Jēkabpils mākslinieku darbi, kā arī izstādes, kas veltītas Atmodas laikam Latvijā, kuras tapušas iepriekšējos gados, Jēkabpils pilsētas bibliotēkai sadarbojoties ar jēkabpiliešiem.

Vēstures notikumi tiks aktualizēti caur izstādēm, Atmodas procesu dalībnieku dzīvajām atmiņām, sarunām, fotogrāfijām. Piemēram, Jēkabpils un apkārtnes iedzīvotāju novadpētniecei uzticētās fotogrāfijas un materiāli par Brīvības cīņām būs apskatāmi novadpētnieces Sarmītes Ozoliņas materiālu kolekcijas izstādē “Zūdošā laikmeta liecības… vectēvi Brīvības cīņās”.  Savukārt atsaukt atmiņā tā laika domas un sajūtas varēs, skatoties Viļa Dardeta 1988. gada 15. oktobrī filmēto LNNK organizēto mītiņu Krustpils saliņā.  Kā arī būs iespējams apskatīt vietējo fotogrāfu – Jāņa Lāča, Daiņa Ormaņa, Pētera Sprukta – fotogrāfijas. Vairāk informācijas par izstādēm meklē www.jkp.lv.

Savukārt patriotisma nedēļā, novembrī, turpat bankas ēkā būs audiovizuālais muzejs, kura saturs būs iepriekš dzirdētās sarunas, atmiņas un sajūtas.

Laikmeta vēsturiskās liecības veido cilvēki. Lietas ir tās, kas šīs liecības aiznes tālāk laikā, tāpēc septembrī, kā galveno muzeja objektu esam izvirzījuši jēkabpilieti. Šim muzejam ir dota unikāla iespēja pieskarties šī laikmeta dzīvajai vēsturei – tās veidotājam. Sarunu ciklā “Laikmeta ieausti Jēkabpilī” aicināsim dalīties atmiņās par savu devumu un šī brīža redzējumu par vēsturiskajiem notikumiem Atmodas laika dalībniekus. Informāciju par sarunu un tikšanās laikiem meklē www.jkp.lv.

Laikmetīgās vēstures muzeju veido biedrība “Biedrība Jēkabpils mantojums”, Jēkabpils radošo jauniešu apvienība “4. siena” sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas bibliotēku.

Muzejs tiks atklāts 3. septembrī plkst. 13.00 un būs atvērts interesentiem līdz pat plkst. 17.00.

Muzeja darba laiks: otrdiena – piektdiena no plkst. 15.00 līdz 19.00; sestdien no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Bankas ēkas apskate ar stāstījumu plkst. 15.30 un 18.30, sestdienās plkst.10.30 un 13.30.

No 6. līdz 18. septembrim pastaiga pa pilsētu “No nebrīves uz brīvi… Brīvības iela” kopā ar Jāni Zepu. Ekskursijas izstrādei finansējums iegūts Jēkabpils pašvaldības NVO projektu konkursā.

Latvijas simtgades iniciatīvu – projektu “No Brīvības līdz brīvībai. Brīvības ielu stāsts” – realizē Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Latvijas Lielo pilsētu asociācija sadarbībā ar republikas pilsētām un Valsts reģionālās attīstības aģentūra, projektu finansiāli atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Atpakaļ