FILMA “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”

22.07.2016 - plkst.22.30

2016. gadā izcilais latviešu kinorežisors, scenārists, aktieris, rakstnieks un gleznotājs Jānis Streičs svin 80 gadu jubileju, tādēļ šis gads ir pasludināts par Streiča gadu, lai godinātu izcilo meistaru jubilejā. No 19. līdz 22. jūlijam Kino Placī gaidāma latviešu filmu nedēļa, kuras laikā skatīsimies iemīļotas Jāņa Streiča filmas.

Seansu sākumu laiks: plkst. 22.30

19. jūlijā latviešu filmu maratonu uzsāksim ar Boņuka piedzīvojumiem filmā “Cilvēka bērns” (1991, 96 min).

20. jūlijā baudīsim skaistu aktierspēli filmā “Likteņdzirnas” (1997, 104 min). Nedziedināmi slims zinātnieks, redzi zaudējusi meitene, jauns puisis, kurš ar pilnu krūti meties dzīvē, lai pagūtu padarīt un izbaudīt iespējami daudz.

21. jūlijā izrādīsim vienu no jaunākajām un jau iemīļotām latviešu filmām “Rūdolfa mantojums” (2010, 94 min). Filmā attēlots 20. gadsimta sākums, kas solīja latviešiem pārticīgu un laimīgu nākotni, bija modusies tautas nacionālā pašapziņa, un auga zemnieku varēšana pārspēt pat muižniekus.

22. jūlijā, noslēdzot latviešu filmu nedēļu, atcerēsimies pirms mēneša nosvinētos Jāņus ar filmu “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (1981, 79 min). Veca lauku sieviņa –Saknīšu Mirta – loterijā laimē žiguli, un viņas mājās tūlīt sabrauc radinieki, kas līdz tam večiņu nemaz neatcerējās. Brāļa dēls ar sievu un dēlu, kā arī bijusī vedekla ar vīru un meitu labprāt tiktu pie mašīnas, un katrs cenšas Mirtas tanti pārvilkt savā pusē.

Ja laika apstākļi izskatās nelabvēlīgi, pārliecināties, vai seanss notiks, var, piezvanot pa tālruni 29534870. Iesakām nodrošināties ar pretodu līdzekļiem un piemērotu apģērbu.

Biļetes iegādājamas Jēkabpils Tautas nama kasē un pirms seansa Kino Placī, to cena ir 2 €

Atpakaļ