Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai veltīts sarīkojums BALTĀ GALDAUTA SVĒTKI

04.05.2024 | plkst.11.00 - 18.00 Kena parks

 

4. maijā plkst. 11.00 pie Jēkabpils Tautas nama

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienai veltīts Jēkabpils Tautas nama pūtēju orķestra koncerts diriģenta Jāņa Briškas vadībā

Jēkabpils Tautas nama pūtēju orķestris dibināts 2022. gada rudenī. Orķestrī spēlē Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņi un absolventi, kā arī pieredzējuši mūziķi, Jēkabpils mūzikas skolas pedagogi. Orķestra galvenais un pirmais uzdevums bija sagatavoties un piedalīties XXVII Vispārējos Latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Orķestris jau ir uzstājies dažādos Jēkabpils pilsētas pasākumos. Šī gada 10. februārī Jēkabpils Tautas namā orķestris sniedza savu koncertu “Atgriešanās.” Šis bija orķestra pirmais solo koncerts, kas ieguva daudzu skatītāju atzinību.

Pēcpusdienā aicinām doties uz Kena parku Jēkabpilī, kur kopā – ģimenes un draugu lokā – svinēsim “Baltā galdauta svētkus”!

4.maijā no plkst. 14.00 Kena parkā

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienai veltīts sarīkojums “Baltā galdauta svētki” 

Pasākuma programmā: 

No plkst. 14.00 Jēkabpils mākslas skolas 1. klases audzēkņu darbu izstāde “Pavasaris Latvijā” 

No plkst. 14.30 sadarbībā ar Jēkabpils jauniešu domi – radošās darbnīcas bērniem

Plkst. 15.00 zinātniskā teātra “Laboratorium” izrāde bērniem   

Plkst. 15.30  sadarbībā ar veloklubu “Selonia” – “Brīvības velobrauciena” starts  stāvlaukumā pie Krustpils brīvdabas estrādes

Plkst. 16.00 Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja Raivja Ragaiņa uzruna un muzikālās apvienības “Vintāža” koncerts 

 ”Vintāža” ir mūziķu apvienība, kas veido muzikālas restaurācijas no latviešu estrādes mūzikas darbiem. Paralēli savai koncertdarbībai, tai bijis gods sadarboties ar populārās mūzikas sakņu veidotājiem – Māru Krievkalni, Lolitu Vambuti, Margaritu Vilcāni, Ojāru Grinbergu, Ēriku Kamarūtu, Zdzislavu Romanovski, Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu un citiem. Ārpus skatuves robežām tiek piefiksētas žanra vecmeistaru atmiņas, kā arī digitalizēti reti, fondos nesaglabāti ieraksti. Apvienības debijas albums “Atmiņu lāse. Latviešu estrādes piezīmes ieguvis “Zelta mikrofons 2022” apbalvojumu, kā arī ticis nominēts “Kilograms kultūras 2022” apbalvojumam. Koncertā, kopā ar solistiem Rūtu Dūdumu un Gati Supi, izskanēs piemirsti skaņdarbi, kā arī visiem zināma un līdzdziedama 60.- 80. gadu estrādes mūzikas klasika. 

Savukārt 5.maijā plkst. 16.00 Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris un ASV Gaisa spēku Eiropā (USAFE) orķestris aicina uz koncertu “Stiprāki kopā” Krustpils kultūras centrā!  

Krāšņajā koncerta programmā iekļautās starptautiski atpazīstamās kompozīcijas radījuši amerikāņu komponisti Mortens Lauridsens (Morten Lauridsen), Džordžs Geršvins (George Gershwin), Luiss Prima (Louis Prima) un Džons Viljamss (John Williams).

Latviešu mūziku koncertā pārstāvēs Amerikas latviešu komponiste Lolita Ritmanis, kā arī koncertam jaundarbus radījuši Zemessardzes orķestra mūziķi un komponisti Inga Meijere un Arvīds Keinis.

Aicinām Jēkabpils pilsētas iedzīvotājus un viesus Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienu svinēt kopā!

Ieeja pasākumos bez maksas!

Atpakaļ