4.maijs – Latvijas otrās dzimšanas dienas SVINĪBAS

04.05.2018

4. maiju Jēkabpilī aizvadīsim sanākot kopā, svinot gaismas ienākšanu mūsu mīļajā zemītē. Mūsu Latvijas otro dzimšanas dienu aicinām sākt ar lūgšanu – katrā mājā un ģimenē uzklāt balto galdautu un plkst. 9.50, skanot Jēkabpils dievnamu zvaniem, vienoties kopīgā lūgsnā par Latviju. 

Plkst. 10. 15 Vecpilsētas laukumā tiks dots starts tautas brīvības gājienam “Zem viena karoga”. Tā dalībnieki pa Brīvības ielu dosies uz Vārpas stadionu, kurā iesoļojot, tiks veikts svinīgs goda aplis. Gājienā aicināts piedalīties ikviens jēkabpilietis un viesis. Pēc gājiena un svinīgās uzrunas, stadionā norisināsies 29. Jēkabpils atklātais čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U-16, kas veltīts soļotāja Pētera Zeltiņa un lodes grūdēja Jura Bērziņa piemiņai. Pieteikšanās sacensībām Latvijas Vieglatlētikas savienības mājas lapā www.athletics.lv līdz 2018. gada 2. maijam plkst. 12.00.

Šajā dienā, jau tradicionāli, plkst. 11.00 laukumā pie Jēkabpils Tautas nama notiks Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra “Vitamīns” koncerts. Pēc tā, plkst. 12.00, notiks Jēkabpils pilsētas izglītības iestāžu amatiermākslas kolektīvu koncerts, kurā piedalīsies 1.- 6. klašu tautas deju kolektīvi un 1.- 4. klašu un zēnu kori.

Pēcpusdienā visus aicinām pastaigā, pēc kuras noteikti jāiegriežas Jēkabpils Tautas namā – Lielajā zālē plkst. 17.20 tiks demonstrēta Jēkabpils bērnu veidotā animācijas filma “Kur Dzīvo Latvija?”. Filma ir Jēkabpils bērnu dāvana Latvijai Simtgades svētkos. Savukārt plkst. 17.30 tiks demonstrēta viena no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” filmām “Mērijas ceļojums”. Tas ir stāsts par jaunu sievieti Mēriju Grīnbergu, kas 2. pasaules kara laikā izglāba lielu daļu Latvijas muzeju kolekciju. Otrā pasaules kara beigās vācu armija atkāpjoties ņēma līdzi arī 700 kastes ar Latvijas muzeju kolekciju vērtībām. Ja nebūtu bijis jaunas sievietes, vārdā Mērija Grīnberga, daudzas Latvijas muzeju zāles šobrīd būtu tukšas – viņa bija vienīgā brīvprātīgā, kas 1944. gadā devās līdzi vilcienam ar Latvijas mākslas vērtībām un kopā ar tām atgriezās Rīgā. Šis ir stāsts par dzīvesspēku, pašaizliedzību, inteliģenci un izturību, kas palīdzējusi izdzīvot mūsu tautai un tās kultūrai. Filmas garums – 80 min.

Plkst. 19.00 aicinām visus uz svētku lielkoncertu un kopīgu sadziedāšanos, kurā muzicēs grupa “Galaktika” ar pilnu pavadošo sastāvu. Visas dienas garumā Jēkabpils pilsētvidē norisināsies akcija “Latvijas spēka zīmes”, kuras laikā Jēkabpils jaunieši dāvinās pilsētas iedzīvotājiem spēka zīmes – lentītes – kā apliecinājumu par Latviju.

Visi pasākumi bez ieejas maksas

 

Organizē Jēkabpils Kultūras pārvalde,

sadarbībā ar Jēkabpils Sporta centru un Jēkabpils Bērnu un jauniešu centru

Laiks

Norises vieta

Notikums

9.50 – 10.00

Jēkabpils dievnami

Lūgšana Latvijai

Aicinām katrā mājā un ģimenē uzklāt balto brokastu galdautu un, skanot dievnamu zvaniem, vienoties kopīgā lūgsnā par Latviju

10.15

no Vecpilsētas laukuma līdz  stadionam “Vārpa”

Tautas Brīvības gājiens “Zem viena karoga”

11.00

stadions “Vārpa”

29. Jēkabpils atklātais čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U-16

11.00

laukums pie Jēkabpils Tautas nama

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra “Vitamīns” koncerts

12.00

laukums pie Jēkabpils Tautas nama

Jēkabpils pilsētas izglītības iestāžu amatiermākslas kolektīvu koncerts –

Piedalās 1.- 6. klašu tautas deju kolektīvi un 1.- 4. klašu un zēnu kori

17.20

Jēkabpils Tautas nams, Lielā zāle

Jēkabpils bērnu veidotā animācijas filma “Kur Dzīvo Latvija?” (10 min)

17.30

Jēkabpils Tautas nams, Lielā zāle

Programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” filma “Mērijas ceļojums” (80 min)

19.00

Vecpilsētas laukums

Dzimšanas dienas koncerts

Grupa “Galaktika” kopā ar pavadošo sastāvu

Visas dienas garumā

Jēkabpils pilsētvide

Akcija “Latvijas spēka zīmes”

Spēka zīmju – lentīšu – dāvinājums Jēkabpils iedzīvotājiem un viesiem kā apliecinājums par Latviju

 

Atpakaļ