“Latvijas pilis un muižas” Megijas Meļņikas zīmējumos

03.02.2017 | plkst.16.00 - 17.00

Megijas stāsts: “Man pagājusī vasara bija ļoti smaga. Nācās izturēt grūtus pārbaudījumus un smagus brīžus, jo biju nonākusi slimnīcā, pārcietusi divas smagas galvas operācijas un saņēmusi, man pat neiedomājamu diagnozi. Tādos brīžos, kad, šķiet, viss sagājis “grīstē” un dzīve ir pēkšņi “kājām gaisā” svarīgi atrast, kur “piesiet sirdi” lai nelīstu galvā nelāgas domas… man tā ir zīmēšana. Mīlu dziedāt, spēlēt dažādus mūzikas instrumentus, bet zīmēšana bija un ir mana sirds lieta… Dažādas ēkas sāku zīmēt pēc otrās operācijas, kad biju atlabusi un sāku justies daudz labāk. Vēlējos sākt kaut ko darīt, jo bija apnicis visu laiku gulšņāt. Iedomājos – varbūt kaut ko uzzīmēt? Ideju man bija ļoti daudz un dažādas, bet neviena nebija īstā, un tāda, kas man ļoti patiktu un padotos. Man vienmēr ir kam lūgt padomu – labākajai draudzenītei “savai mammai”… Viņa teica, lai uzzīmēju to, ko redzu pa palātas logu un nekas nebūs jāmeklē. Es piekritu. Pa palātas logu bija redzama jaunā onkoloģijas nodaļas ēka… kad sāku zīmēt, vēl pat nenojautu par savu diagnozi… lai cik skumji nebūtu, tā bija pirmā ēka, ko uzzīmēju. Likās, it kā liktenis raksta savu stāstu. Tad nāca diagnoze, samierināšanās, pieņemšana un cīņa. Pēc šīs skumju pilnās ēkas uzzīmēšanas, dzima ideja par pilīm, “manām sapņu pilīm”, “”gaismas pilīm”. Pirmais darbiņš palika onkoloģijas nodaļā kā dāvinājums!

Sākumā likās diezgan sarežģīti un apnīkoši, jo ēka jāzīmē ļoti precīzi un objektīvi, bet, tiekot darbam pusē, es labprāt to vēlējos turpināt zīmēt.  Kad pabeidzu pirmo ēkas zīmējumu, iedomājos un sapratu, ka man jāmēģina zīmēt vēl kāda ēka. Kā otro darbu izvēlējos zīmēt Gaismas pili, jo atrados Rīgā un vēlējos arī uzzīmēt kādu Rīgas ēku. Gaismas pils pēc formas ir diezgan sarežģīta, bet tomēr iespaidīga un interesanta, tādēļ zīmējums man padevās raiti. Pabeidzot Gaismas pili, es sapratu, ka ēku zīmēšana ir mans aicinājums, jo man tas padodas un patīk. Un ne jau parastu ēku. Gaismas pils nosaukumā ir vārds “pils” un man radās ideja, ka es zīmēšu Latvijas pilis un muižas. Un tā arī bija, man šī ideja ļoti patika. Katra nākošā uzzīmētā pils un muiža man izdevās arvien labāk, precīzāk, skaistāk, tā kā īstam māksliniekam pienākas. Esmu ļoti priecīga un laimīga, ka man tagad pašai būs sava zīmējumu izstāde “Latvijas pilis un muižas”.

Megija Meļņika ar labām sekmēm mācās Līvānu 1. Vidusskolā, turpina mācīties Jēkabpils mākslas skolas Zasas filiālē.

Megijas Meļņikas zīmējumu izstāde Jēkabpils Galvenās bibliotēkas lasītavā apmeklētājus priecēs visu februāri, bet uz tikšanos ar Megiju aicinām 3. februārī plkst. 16.00. Atnāciet, Megija priecāsies Jūs satikt!

Atpakaļ