Atzīmējam 4. maiju! Kā pavadīt svētku dienu?

04.05.2021

Gadu no gada 4. maijā nesam sevī īpašu lepnumu, jo 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklerāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Tik vienota izjūta kā toreiz ir vienreizēja, un katru gadu šī diena ir svētku diena – norisinās dažādi pasākumi, kuros pulcējamies un esam visi kopā. Lai arī šogad publiski svētki nevar notikt, aicinām atzīmēt tos ģimenē, dalīties sajūtās ar pašiem tuvākajiem, klausīties mīļākās latviešu dziesmas, doties pastaigā, ieklausīties Latvijas dabas balsī.

4. maijā Jēkabpils Kultūras pārvaldes sociālajos tīklos un Vidusdaugavas televīzijā būs iespējams redzēt īpaši svētkiem sagatavotu video sveicienu. Svētku laikā, 3. un 4. maijā, pilsētvidē skanēs mūzika, kas radīs īpašu sajūtu, dodoties svētku pastaigā kopā ar ģimeni. Svētku rotā ietērpta būs arī Kena parka estrāde.

Savukārt Jēkabpils Vēstures muzejs aicina jau 2. maijā piedalīties individuālā orientēšanās spēlē “Jēkabpils 1990. gadā”. 3. maijā piedalies erudīcijas jautājumu spēlē “Jēkabpils ielas agrāk un tagad”. No 4. līdz 8. maijam norisināsies viktorīna “Jēkabpils stāsts par Atmodu”. 10. maijā viktorīnas pareizo atbilžu autoriem izlozes kārtībā būs sagādātas pārsteiguma balvas. Informāciju par šīm aktivitātēm un viktorīnu atradīsi mājas lapās www.jekabpilsmuzejs.lv un www.jkp.lv, kā arī muzeja un JKP sociālo tīklu lapās.

Biedrība Jēkabpils rezidence 4. maijā aicina piedalīties krustvārdu mīklas spēlē “Krustu šķērsu pa Jēkabpili”. Krustvārdu mīklu varēs atrast biedrības un Jēkabpils Kultūras pārvaldes FB lapā. Pareizo atbilžu autoriem izlozes kārtībā būs pārsteiguma balvas.

Atpakaļ