Leimaņu TN – Leimaņu, Kalna bibliotekāres un abu pagastu biedrības pulcē iedzīvotājus uz rudens velšu degustēšanu un pieredzes apmaiņu

21.10 - 31.10

Dabā valda burvis – rudens. Tas gan ņem, gan dod. Vēji cenšas noraut kokiem košos tērpus – tas skumji, bet prieks – ražas pilni pagrabi, klētis un pieliekamie.

5.oktobrī  Leimaņu TN – Leimaņu, Kalna bibliotekāres un abu pagastu biedrības pulcēja iedzīvotājus uz rudens velšu degustēšanu un pieredzes apmaiņu dažādu augļu, dārzeņu sagatavošanu ziemai.

Biedrības “Akācija Plus” dalībnieču krāšņi un gaumīgi rotātajā Leimaņu Tautas namā sanākušie vispirms klausījās dzejas lasījumos, jo gaisā ar rudenīgajiem vējiem un čabošo lietus čalu virmo un izskan Dzejas mēnesis. Ieklausījāmies  latviešu dzejnieku rindās par rudeni: lasījām Ā. Elksnes, I. Gubiņas, Sk. Kaldupes, D. Žuravskas dzejoļus. Kalna bibliotēkas vadītāja iepazīstināja ar Maijas Laukmanes dzejoļu krājumiem, kā arī mīļākajiem dzejoļiem. Turpinājumā neliels apskats par jaunākajām grāmatām.

  1. septembris latviešu gadskārtu svētki – Miķeļi! Tautas nama zāli rotāja rudens ziedi, interesanti dārzeņi un augļi.  Rudens dārzeņus un augļus izstādei no sava dārza sarūpēja Anda Ruža. Tautas dziesmas, mīklas un ticējumi par un ap Miķeļiem. Tālāk varējām baudīt bagātīgi klāto rudens velšu galdu un slavēt izdomas bagātās saimnieces. Netrūka salātu, ievārījumu, sulu, no burkāniem un ķirbjiem ceptu kūku un citu gardumu. Pēc degustācijas, nedaudz jāizkustās.  Dalībnieces Aija  un Ināra bija sagatavojušas rudens  atrakcijas. Kurš ātrāk aiznesīs karotē ābolu, kurš precīzāk pārvietos pupiņas, kuram nolaupot garākā ābolu miza.

Pasākuma noslēgumā visi piedalījās  loterijā, ko bija sagatavojuši  paši dalībnieki piedāvājot no saviem rudens krājumiem.  

 

 

Atpakaļ