Lekcija – diskusija “Laimīgs bez narkotikām”

29.05.2017 - plkst.13.00

29.maijā plkst. 13.00 Jēkabpils 3. vidusskolas lielajā zālē Maija Pohodņeva un Modris Pelša vadīs lekciju – diskusiju “Laimīgs bez narkotikām”. Līdzdarbosies arī sociālais rehabilitētājs Uļjaneja Tihomirova.

2003.gadā pirmizrādi piedzīvoja Maijas Pohodņevas un Modra Pelša dokumentālā filma “Ilūzijas cena”. Filmējot abi izdzīvoja jauniešu narkomānu dzīves, arī pēdējos dzīves brīžus. Abi filmas autori uzskata, ka par šo tematu ir jārunā ar jauniešiem, jo daudzi no viņiem dzīvo ilūzijā, ka no pāris narkotiku lietošanas reizēm ar viņiem nekas slikts nenotiks, būs tikai šī vienreizējā pieredze un izjūtas. Tik izplatīta ilūzija, kas izposta dzīves un paņem dzīvības.

Sarunā piedalīsies arī sociālais rehabilitētājs Uļjaneja Tihomirova, kurai ir piecu gadu ilga pieredze izglītojošā, atkarību profilakses, kā arī konsultatīvā darbā ar atkarīgām personām.

Diemžēl, narkotiku pieejamība daudzās skolās un jauniešu izklaides vietās ir šī brīža īstenība. Diskusijas “Laimīgs bez narkotikām” laikā tiks apskatīti jauniešu dzīves stāsti un fragmenti no filmas “Ilūzijas cena”. Sarunā uzsvars tiks likts uz to, ko iegūstam no dzīves bez atkarības, kā rīkoties, ja jaunieša dzīvē jau ir šī problēma, kā tikt galā ar šo krīzi un pārvērtēt piedzīvoto.

Aktivitāte tiek organizēta projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/049 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” ietvaros.

Atpakaļ