Lietuvas / Latvijas Dziesmu un Deju svētku atskaņu koncerts “AIDAI – ATBALSIS”

21.09.2024 | plkst.17.00 - 19.00

21.septembrī plkst.17.00 laukumā pie Rokišķu Kultūras centra norisināsies projekta “Dziesmu un Deju svētku pārrobežu atskaņas Lietuvā un Latvijā” noslēguma koncerts “AIDAI – ATBALSIS”.

Projekta mērķis ir veicināt kultūras un izglītības nozaru sadarbību starp Rokišķu un Jēkabpils novada iedzīvotājiem,  izmantojot UNESCO sarakstā iekļautā nemateriālā kultūras mantojuma vērtības “Dziesmu un deju svētku tradīcija un simbolisms Latvijā, Lietuvā un Igaunijā” priekšrocību, organizēt vietējos Dziesmu un Deju svētkus, kuros dalībnieki no abiem reģioniem var prezentēt savas valsts tradicionālo dziesmu un deju repertuāru. Attiecīgi Latviešu Dziesmu svētki 2023. gadā svinēja 150. gadadienu un  Lietuvas Dziesmu svētki 2024.gadā svinēs savu 100. gadadienu, veicināt kultūras tradīciju apmaiņu, savstarpēju sapratni un draudzību starp abām valstīm, nodrošinot nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un vietējās kultūras daudzveidību.

Koncertā piedalīsies 5 Jēkabpils novada amatiermākslas kolektīvi (kopskaitā aptuveni 105 dalībnieki):

1) Jēkabpils TN sieviešu koris “Unda”, vadītāja Sandra Bondare

2) Jēkabpils Valsts Ģimnāzijas jauniešu koris “Ritums”, vadītāja Sandra Bondare

3) Biržu TN VPDK “Kastanis”, vadītāja Kristīne Pazuha

4) Zīlānu VPDK “Zīlānietis”, vadītāja Daiga Štolniece

5) Jēkabpils TN VPDK “Delve”, vadītāja Ingrīda Feldmane

21.septembrī Rokišķu pilsēta atzīmē arī savu 525.dzimšanas dienu! Pilsētas svētku koncertu kuplinās arī Jēkabpils novada deju kolektīvi – Biržu TN VPDK “Kastanis”, Zīlānu VPDK “Zīlānietis” un Jēkabpils TN VPDK “Delve”.

Aicinām ieplānot šo datumu un doties ciemos iepazīt tuvos kaimiņus un draugus – Rokišķu pilsētu!

Koncerta norisi nodrošina Rokišķu novada pašvaldība ar Eiropas savienības fondu līdzfinansējumu.

Bezmaksas pasākums

Atpakaļ