Literāri muzikāla pēcpusdiena “ Laimīgs es, ka dzīvot bija ļauts…’’, sadarbībā ar Krustpils kultūras nama krievu dziesmu ansambli “Bariņa”

14.10.2021 - plkst.16.00

Jēkabpils Galvenās bibliotēkas lasītavā ( Rīgas iela 212) 14. oktobrī plkst.16.00 literāri muzikāla pēcpusdiena “ Laimīgs es, ka dzīvot bija ļauts…’’, sadarbībā ar Krustpils kultūras nama krievu dziesmu ansambli “Bariņa”

Jēkabpils Galvenā bibliotēka sadarbībā ar Krustpils kultūras nama krievu dziesmu ansambli “Bariņa” aicina  uz literāri muzikālu pēcpusdienu, veltītu izcilā krievu dzejnieka Sergeja Jeseņina daiļradei. Šogad oktobrī aprit 126 gadu kopš dzejnieka dzimšanas.

Sergejs Jeseņins – krievu dzejnieks, kura lirika pielīdzināta atkailinātajai krievu dvēselei. Ikoniska figūra krievu literatūrā. Dzejnieks bija akurāts, kopts un dzīvespriecīgs, Viņam piemita magnētisks talants piesaistīt sev cilvēkus. Sergejs Jeseņins pārsteidza ar neparastu atmiņu, atceroties dzejoļus no galvas. Viņš bez skatīšanās grāmatā varēja norunāt Jevgēniju Oņeginu. Autora dzejas rindas ir dzīvas vienā lielā mīlestībā, mīlestībā pret dzimteni. Šķiet, ka dzejnieks mums visiem saka: apstājieties, vismaz uz mirkli, atraujieties no ikdienas burzmas, paskatieties sev apkārt, uz zemes skaistuma pasauli. Cilvēka pasaule un dabas pasaule Jeseņina dzejā ir viena un nedalāma.

Ikviens interesents aicināts ne tikai apmeklēt pasākumu kā klausītājs, bet arī pēc vēlēšanās pie «brīvā mikrofona» nolasīt Sergeja Jeseņina dzejoļi.

Dalība pasākumā iespējama tikai uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar ID-karti vai pasi.

Atpakaļ