Literatūras izstādes bibliotēkās

01.03 - 31.03
No 2.01. Plaukta izstāde “ES prezidējošā dalībvalsts – Bulgārija” Jēkabpils Galvenā bibliotēka
 1.02.-8.03. Izstāde no bibliotēkas krājuma “Pasaules pretvēža diena” Jēkabpils Galvenā bibliotēka 
1.-29.03.  Izstāde “2017. gada lasītāko grāmatu tops” Jēkabpils Galvenā bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
1.-29.03. Plaukta izstāde “1. marts – vispasaules KAĶU DIENA!” Jēkabpils Galvenā bibliotēka 
1.-29.03. Tematiska izstāde “To nedrīkst aizmirst – 25. marts” Jēkabpils Galvenā bibliotēka 
1.-29.03. Tematiska izstāde “Lai Lieldienu saulīte silda Jūsu sirdis” Jēkabpils Galvenā bibliotēka 
1.-31.03.  Plaukta izstāde “Tu esi neatkārtojama!” Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Bērnu literatūras nod.  
 1.-31.03. Cikla “Latvijas kultūras kanons” 3. literatūras izstāde “Vai viegli būt jaunam?”  Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
 1.-31.03. Plaukta izstāde “Galdiņ, klājies!” Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Bērnu literatūras nod.  
 6.-31.03. Izstāžu cikla “Latvijas kultūras kanons – izcilākās nacionālās kultūras vērtības” 55. literatūras izstāde Literatūra. Ojārs Vācietis. Si minors (1982)” Jēkabpils pilsētas bibliotēkas abonements
 8.-29.03. Izstāde “Bērnu/jauniešu/vecāku žūrija 2017” Jēkabpils Galvenā bibliotēka, Bērnu literatūras nod.

Izstāde no bibliotēkas krājuma “Pasaules pretvēža diena”

Katru gadu 4. februārī tiek atzīmēta Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Pasaules pretvēža diena. PVO 2016.-2018. gada Pasaules pretvēža dienai ir noteikusi saukli “Mēs varam. Es varu”. Viens no šīs dienas vēstījumiem ir vēža profilakses un savlaicīgas diagnostikas nozīme. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” aicina rūpēties par sevi un ievērot dažus vienkāršus padomus, lai mazinātu risku saslimt ar vēzi: “Arī tad, ja slimība cilvēku skārusi, ir vērts vēl rūpīgāk ņemt vērā ieteikumus un palīdzēt savam organismam veseļoties.

  1. Ēd veselīgi!
  2. Esi fiziski aktīvs un saglabā veselīgu ķermeņa svaru!
  3. Atsakies no kaitīgiem ieradumiem!
  4. Velti pietiekamu laiku miegam un atpūtai!
  5. Neļauj stresam kontrolēt savu ikdienu!
  6. Baudi sauli prātīgi – lieto aizsargkrēmu!
  7. Reizi gadā veic profilaktiskās pārbaudes pie ģimenes ārsta!
  8. Piedalies valsts organizētajā un apmaksātajā vēža savlaicīgas atklāšanas programmā!
  9. Esi pozitīvi noskaņots!

 Izstāde “2017. gada lasītāko grāmatu tops”

Atskatīsimies uz aizvadītā gada iecienītākajām, lasītākajām grāmatām Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā.

Plaukta izstāde “1. marts – vispasaules KAĶU DIENA!”

Ir dzirdēts teiciens : marts – kaķu mēnesis? Tad lūk, pavasara pirmajā dienā, proti, 1. martā, kopš 2004. gada, tiek svinēta Pasaules kaķu diena! Svētki visiem kaķiem, viņu saimniekiem un visiem, kuriem patīk kaķi!

Kaķi, iespējams, ir populārākie mājdzīvnieki pasaulē. Tiek uzskatīts, ka pasaulē kopā varētu būt ap 600 miljoniem kaķu, bet, lai labāk izprastu savu kaķi, piedāvāsim dažāda veida literatūru par šiem interesantajiem dzīvniekiem.

Tematiska izstāde “To nedrīkst aizmirst – 25. marts”

1949. gada 25. martā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Izsūtīšana skāra galvenokārt turīgo zemnieku ģimenes, kurām bija labāk iekoptas saimniecības. Turklāt zemnieki bija galvenie nacionālo partizānu atbalstītāji. 25. martā uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēku – ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem. Pēc 1956. gada liela daļa izsūtīto tika atzīti par nevainīgiem un viņiem atļāva atgriezties Latvijā. Izsūtīšanas brīdī konfiscētais īpašums netika atdots un vajadzēja paiet vēl ilgiem gadiem, lai represētie atgūtu godīga cilvēka vārdu. 1949. gada 25. martā deportētie pilnībā tika reabilitēti tikai pēc 1989. gada.

Tematiska izstāde “Lai Lieldienu saulīte silda Jūsu sirdis”

Lieldienas – lielākie svētki kristīgajā pasaulē, kad tiek godināta Kristus augšāmcelšanās. Tāpat šī diena tiek atzīmēta arī tautas tradīciju garā – ar šūpošanos, olu ripināšanu un dziedāšanu. Latviešu folklorā rodamas daudz un dažādas tradīcijas, ieražas un ticējumi par to, kas jādara Lieldienās, lai labi satiktu ar kaimiņiem un lai mājās valdītu labklājība un pārticība. Tā Lieldienās olas ir jāvāra katrai saimniecei, lai būtu laba satikšana ar saimi un kaimiņiem. Sīpolu mizās krāsotas olas būs dzeltenas vai brūnas, savukārt alkšņu mizas dod brūni iesarkanu krāsu, bērzu lapas, mētras, sūnas dod dzelteni zaļu, bet rudzu zāle – koši zaļu krāsu. Ar Lieldienām saistās arī laika pareģošana. Ja Pirmajās Lieldienās līst, tad govis dos daudz piena un katru svētdienu līdz Vasarsvētkiem būs lietains laiks. Ja vardes Lieldienās iet pāri ceļam, sagaidāma lietaina vasara.

Plaukta izstāde “Tu esi neatkārtojama!”

No 2018. gada 1. līdz 31. martam Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā (Pasta ielā 39).

Apmēram 80 procentu meiteņu ir neapmierinātas ar savu ārieni. Viņām vienmēr šķiet, ka tās skaistās ir citas. Arī Tu esi starp tām? Laiks mainīt šo attieksmi pret sevi! Ieskaties izstādes grāmatās. Tajās atrodamie padomi palīdzēs noskaidrot, kas piestāv tieši tev, kā pareizi lietot kosmētiku, kā izvēlēties stilīgus tērpus un rotaslietas. Un atceries: neglīto pīlēnu nav!

Cikla “Latvijas kultūras kanons” 3. literatūras izstāde “Vai viegli būt jaunam?”

No 2018. gada 1. līdz 31. martam Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā (Pasta ielā 39).

Filma ar šādu intriģējošu nosaukumu uzņemta 1986. gadā un ir patiess stāsts par laiku pirms Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad sāka brukt Padomju Savienība. Režisors Juris Podnieks filmā runā par tā laika jauniešu pasaules izjūtu, vērtībām, domām un nākotnes sapņiem.

Plaukta izstāde “Galdiņ, klājies!”
No 2018. gada 1. līdz 31. martam Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā (Pasta ielā 39).

Galdiņš pats uzklājas tikai pasakās. Lai taptu ēdiens, nākas parosīties virtuvē. Izstādē atrodamās grāmatas tev palīdzēs soli pa solim apgūt pavārmākslas noslēpumus, lai iepriecinātu sevi, savu ģimeni un draugus ar paša gatavotu gardu maltīti vai kādu saldu kārumu.

Izstāde “Bērnu/jauniešu/vecāku žūrija 2017”

Ir noslēdzies vēl viens žūrijas ekspertu darba cēliens, tāpēc izstādē apskatāmas JGB Bērnu literatūras nodaļā godalgotās grāmatas, lai varētu salīdzināt, kā paši eksperti balsoja, pārrunāt ar žūrijas dalībniekiem savas atziņas un, iespējams, ieteiktu citiem piedalīties nākošgad šajā aizraujošajā darbā!

Atpakaļ