Literatūras izstādes bibliotēkās

01.04 - 30.04
No 2.01. Plaukta izstāde “ES prezidējošā dalībvalsts – Bulgārija” Jēkabpils Galvenā bibliotēka
1.-31.04. Plaukta izstāde “Putni nes mums pavasari” Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
1.-31.04. Plaukta izstāde “Smiekli nāk!” Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
1.-31.04. Cikla “Latvijas kultūras kanons” 4. izstāde “Literatūra. Reinis un Matīss Kaudzītes.  Mērnieku laiki” Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
3.-28.04. Plaukta izstāde “Pavasara saulei durvis veram!” Jēkabpils Galvenā bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
3.-28.04. Plaukta izstāde “Mūsu zelts…..” Jēkabpils Galvenā bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
4.-30.04. Izstāžu cikla “Latvijas kultūras kanons – izcilākās nacionālās kultūras vērtības” 56. literatūras izstāde Vizuālā māksla. Vilhelma Purvīša ainavas: Pavasara ūdeņi (Maestozo), ap 1910; Ziema, ap 1910; Pavasarī (Ziedonis), ap 1933-1934” Jēkabpils pilsētas bibliotēkas abonements
16.04.-16.05. Plaukta izstāde “Es, cilvēks, pasaulē” / Imantam Ziedonim – 85 Jēkabpils Galvenā bibliotēka, Bērnu literatūras nod.

Plaukta izstāde “Putni nes mums pavasari”

No 2018. gada 1. līdz 30. aprīlim Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā (Pasta ielā 39).

Putni ir visur! Ja pietiekami ilgi skatīsies laukā pa logu, tu noteikti redzēsi kādu putnu – pat ja būsi ziemā steidzīgas pilsētas vidū. Un, tuvojoties pavasarim, to kļūst arvien vairāk, jo sāk atgriezties gājputni. Pasaulē ir vairāk nekā 10 000 putnu veidu, un vairāk nekā tūkstoš sugu var sastapt tepat Eiropā. Iepazīt putnu dzīvi ir ļoti interesanti, un tieši pavasaris ir īstais laiks, kad sākt to darīt. Ar putnu vērošanu var nodarboties gan vienatnē, gan kopā ar draugiem vai ģimeni. Pamēģini un varbūt putnu vērošana kļūs par tavu hobiju mūža garumā!

Plaukta izstāde “Smiekli nāk!”

No 2018. gada 1. līdz 30. aprīlim Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā (Pasta ielā 39).

Anekdotes “dzīvo” bērnudārzā, skolā, uz ielas, mobilo telefonu īsziņās un datorā. Bibliotēkā anekdotes var atrast grāmatās un žurnālos. Paņem kādu bibliotēkas izstādes grāmatu, atrodi vēl nedzirdētu anekdoti, iemācies to un pārsteidz savus draugus. Varēsiet smieties kopā!

Cikla “Latvijas kultūras kanons” 4. izstāde “Literatūra. Reinis un Matīss Kaudzītes.  Mērnieku laiki”

No 2018. gada 1. līdz 30. aprīlim Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā (Pasta ielā 39).

Brāļu Kaudzīšu 1879. gadā izdotais romāns “Mērnieku laiki” ir pirmais latviešu valodā sarakstītais reālistiskais romāns. Tajā attēloti notikumi divos izdomātos Vidzemes pagastos Slātavā un Čangalienā laikā, kad tur ierodas mērnieki, lai pārmērītu muižas zemes gabalus. Autori spilgti atklāj cilvēku raksturus, rīcību un savstarpējās attiecības. Gadu gaitā romāns ir ieņēmis paliekošu vietu latviešu literatūrā.

Plaukta izstāde “Pavasara saulei durvis veram!”

Aprīlis ir pavasara mēnesis un izstādē skatāmi materiāli par darbiem aprīli, ticējumi, dzeja par pavasari, par sauli, par smaidiem un prieku.

Plaukta izstāde “Mūsu zelts …..”

2018.gads ir Latvijas simtgades gads, tāpēc  sāksim gatavoties lielajiem svētkiem jau laikus.

Katras tautas folklorā ir atrodama informācija par tās dzīvesziņu, par likumiem, kas kopš senlaikiem regulējuši tautas pastāvēšanai nepieciešamās kārtības ievērošanu.  Latviešu tautas seno dzīvesziņu atrodam parunās, pasakās, teikās un tautasdziesmās, tāpēc aprīli izstādē būs apskatāmas skaistākās, mūsuprāt, tautasdziesmas, pasakas, teikas.

Plaukta izstāde “Es, cilvēks, pasaulē”

2. maijā dzejniekam  Imantam Ziedonim — 85!  Sāksim laikus gatavoties  – izstādē apskatāmas  Imanta Ziedoņa grāmatas. 

Atpakaļ