Mārītes Putniņas grāmatas PREZENTĀCIJA

08.02.2018 - plkst.16.00 Krustpils pils

8. februārī plkst. 16.00 Krustpils pilī norisināsies pasākums “Ceturtdiena pilī”, kurā tiks prezentēta Mārītes Putniņas grāmata “Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums vēsturiskajos Aizkraukles un Jēkabpils rajonos”.

Pētījums atklāj Latvijas dienvidu daļas dievnamu arhitektūras un mākslas vērtības, dod iespēju novērtēt gan vēsturiski izveidojušās reģionālās atšķirības, gan arhitektūras un mākslas attīstības specifiku. Grāmatā aprakstītas 43 sakrālās celtnes, kas atrodas bijušā Jēkabpils un Aizkraukles rajonu teritorijā.

Grāmatā iekļauti attēli no Jēkabpils Vēstures muzeja krājuma, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Pieminekļu dokumentācijas centra, Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja u. c. krātuvēm, kā arī no draudžu un privātajām kolekcijām.

Mārīte Putniņa (1967) kopš 1990. gada strādā kultūras pieminekļu aizsardzības jomā. Šobrīd Valsts kultūras pieminekļu un aizsardzības inspekcijas Zemgales reģionālās nodaļas inspektore. Vairāku publikāciju un izstāžu autore par kultūras mantojuma izpētes un saglabāšanas tēmām. Par grāmatu “Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums Zemgalē” 2015. gadā saņēma Kultūras mantojuma gada balvas atzinības rakstu.

Ieeja grāmatas prezentācijas pasākumā ir bezmaksas. 

Atpakaļ