MEISTARDARBNĪCA “Aušana bez stellēm – celotas jostas”

15. septembrī plkst. 10:00 Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” projekta “Praktiskais sēlis” ietvaros norisināsies pirmā nodarbība “Aušana bez stellēm – celotas jostas”.

Izrādās, celaines tikušas austas jau 6. gadsimtā, jo to izgatavošana ir maksimāli vienkārša un nepieprasa sarežģītas iekārtas. Agrāk celaines bija izplatītas visā Latvijas teritorijā, jo saturēja bikses, brunčus, kažokus, pirms sāka masveidā izmantot pogas kā aizdari apģērbam. Savukārt mūsdienās celaines var integrēt savā apģērbā vai sadzīvē jebkuras rūpnieciski ražotas lentes vietā, uzsverot savu individualitāti.

Nodarbībā Sēļu sētā tiks sniegts ieskats celaiņu veidošanas tradīcijās un to pielietošanu mūsdienās, izvēlēts topošās celaines raksts, savilkti diegi un savērti celu dēlīšos. Meistardarbnīcu vadīs meistare Anete Karlsone.

Uz nodarbību vēlams ierasties ar dažiem krāsainiem dzijas kamoliņiem, jostu vai striķi piesiešanai, piesitamo nazi (derēs arī šaurs lineāls), celi jeb celu galdiņi (ja ir).

Meistardarbnīcu ciklu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales plānošanas reģions un Latvijas Valsts meži.

Vietu skaits nodarbībā ierobežots. Norisinās iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruni 65221042 vai 27008136.

Dalības maksa – 1.50 eiro.

 

Informāciju sagatavoja:

Kate Riekstiņa

Jēkabpils Vēstures muzeja

Komunikāciju nodaļas vadītāja

Atpakaļ