Miķeļdienas GADATIRGUS

24.09.2017 | plkst.10.00 - 15.00 Krustpils saliņa

Svētdien, 24. septembrī, no plkst. 10.00 aicinām visus uz Jēkabpili, Krustpils saliņā norisināsies Miķeļdienas gadatirgus, kurā piedalīties aicināti pircēji un pārdevēji, mājražotāji un amatnieki, lauku un meža labumu vācēji, čaklās rokdarbnieces un prasmīgās saimnieces. Īpaši aicināti ķirbju audzētāji, kuri var atvest savu lielāko ķirbi uz “Varenākā ķirbja” konkursu. Lielākajiem ķirbjiem garantētas labas balvas. Tirgotājus lūdzam pieteikties Jēkabpils pilsētas pašvaldības Vienas pieturas aģentūrā, tel. 65207326, 65236777.

Miķeļdienas gadatirgus ir Jēkabpils pilsētas tradicionāls rudens ražas svētku pasākums, kas notiek vairāk kā 20 gadus. Apmeklētājiem līdz ar iepirkšanos tirdziņā ir iespēja baudīt arī kultūras programmu. Šogad priecēs gan folkloras kopa “Rati”, jauniešu deju kolektīvs “Delveri”, kapela “Augusti”, spēkavīru šova dalībnieki. Dienu noslēgsim skanīgi – koncertprogrammā “Prāts ar neprātu satiek” priecēs Santa un Kaspars Kasparsoni, Gita Dukaļska un Ēriks Gruzniņš.

Pasākumu vadīs Miķelis un Jumaliņa, kurš kopā ar folkloras kopas dalībniekiem apstaigās tirgu un apdziedās tirgotājus, vēlot veiksmīgu tirgošanos un labu ražu citu gadu. Andeles laikā izzināsim Miķeļdienas svinēšanas tradīcijas, spēles, jokus, dziesmas un dančus.

Miķelis dainās saukts par labu un bagātu vīru, kā arī maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos. Miķeļu diena iezīmē rudens saulgriežus – vasaras beigas un rudens sākumu, diena un nakts atkal ir vienādā garumā. Tas ir ražas vākšanas laiks, kad viss vasarā audzētais un vāktais sabērts pagrabos un klētīs, salikts burkās un burciņās.

Latvieši rudens ražas novākšanu agrāk vienmēr atzīmējuši ar svinībām, kuras sauktas par Apjumībām, un tās notikušas Miķeļos. Apjumības bijuši skaļi un lustīgi svētki, kā jau auglības svētkiem pienākas. Tas bijis arī īstais laiks gadatirgiem, kur tirgoties un mīties, kalpu nākamam gadam nolīgt, varbūt arī nākamo sievu saderēt. 

Pasākums bez ieejas maksas

Atpakaļ